NDS 2017 Mezunları Yüzük Töreni

Bir ay sonra mezuniyetlerini kutlayacak olan 2017 dönemi öğrencileri, (66 kız, 52 erkek öğrenci) büyük NDS ailesine aidiyeti temsil eden geleneksel yüzük töreni için müdürleri ve öğretmenleriyle okulun bahçesinde bir araya geldiler.

Lise son sınıflardan sorumlu müdür yardımcısı Aurelie Frau Kozak, sözü okul müdürü Yann de Lansalut ve Türk Müdür Başyardımcısı Suzan Sevgi’ye bırakmadan önce birlikte geçirilen başarılı eğitim-öğretim yılı için öğrencilere teşekkür etti.

Müdürlerin kısa konuşmalarının ardından, 12 B sınıfından Selin Yazıcı, arkadaşları adına tüm dönemin duygularını dile getirmek üzere mikrofonu eline aldı. Selin, konuşmasında Notre-Dame de Sion’u internetin -kişisel yolculuklarında farklı yollar arasında seçim yapan insanlara seçenekler sunan- en ünlü arama motoruna benzetmeyi ihmal etmedi.

Daha sonra öğrenciler, tek tek sahneye çağrıldı ve yüzükleri kendilerine takdim edildi. Tören, hem öğrenciler hem de öğretmenler için nostalji kokan fotoğraf ve öz çekimlerle, mutlu bir atmosfer içinde son buldu.