NDS 2017 Kariyer Günleri çok verimli geçti

NDS Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisi her yıl olduğu gibi bu yıl da Nisan ayında öğrencilerin meslekleri daha iyi tanıyarak geleceklerini planlayabilmeleri için geleneksel Kariyer Günlerini düzenledi.

Bu yıl Kariyer Günlerinin açılış konferansının konuğu tanınmış ekonomist Ufuk Tarhan’dı. Ufuk Tarhan, M-GEN Gelecek Planlama Merkezi’nin kurucu ortağı ve başkanı, Dijital Ajans sahibi, Türkiye’deki ilk ve hala tek kadın Fütürist Keynote konuşmacıdır. Geleceğin sektörleri ve sürdürülebilir meslek alanları, iş dünyasında dijitalleşme konularında uzman olan Ufuk Tarhan; kariyer planlama ve hayal edilen geleceği gerçekleştirme konusunda hazırladığı sunumun ardından öğrencilerin sorularına yanıt vererek Kariyer Günlerinin akışına bizi hazırladı.

Bunun ardından öğrencilerimiz iki gün boyunca kardiyoloji, mimarlık, finans, dijital medya, kavramsal sanat, müzik, tiyatro, mühendislik, iç mimarlık, tasarım, reklam, kimya, hukuk, gastronomi, psikiyatri, insan kaynakları, sahne tasarımı, estetik cerrahi, kongre organizasyon, lüks perakende satın alma...gibi birçok alandan 31 konuşmacının yönettiği oturumlarda ilgi duydukları ya da merak ettikleri mesleklerle ilgili birebir bilgi alma olanağını değerlendirdiler.

Kariyer Günlerine katılarak öğrencilerimize bu olanağı sağlayan tüm katılımcılara teşekkür ederiz.