Atatürk’ün Samsun’a çıkışının Yüzüncü Yıl Dönümü’nde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı büyük coşkuyla kutladık.

NDS, Atatürk’ün Samsun’a çıkışının Yüzüncü Yıl Dönümü’nde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı büyük coşkuyla kutladı.

Açılış konuşmasını yapan Türk Müdür Başyardımcısı Suzan Sevgi, Notre-Dame de Sion’da öğrenciyken düzenlenen 19 Mayıs törenlerine ilişkin hatıralarını aktardı. Buse O. (10B) ve Emir Alp D. (10A), törenin sunuculuğunu üstlendiler. 11B sınıfından Ada C. ise, günün anlam ve önemine değinen bir konuşma gerçekleştirdi ve dinleyicilerin büyük beğenisini topladı.

Ardından müzik grubu « Si on chantait », sahnede yerini alarak aralarında İzmir Marşı’nın da bulunduğu iki parçayı yorumladı. Cenk S. ve Defne T. (10A), piyanoda Emre B. (11 F) eşliğinde, « Vatan Rüzgârlarınla Dalgalandı » şiirini seslendirdiler.

9A sınıfından öğrenciler, Ulu Önder Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni okudular. Gençliğin Atatürk’e cevabını ise, C.E.S. Başkanı Sinan Can G. (12G) seslendirdi. NDS’nin Dans Kulübü ile folklor grubunun sahnede gerçekleştirdikleri performans, arkadaşları ve öğretmenleri tarafından uzun süre alkışlandı. Ardından tüm spor ekiplerinin kaptanlarına sertifikalar dağıtıldı.

Okul Müdürü Yann de Lansalut, kısaca söz alarak bu muhteşem törenin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti ve gençlere ülkenin geleceğini temsil ettiklerini hatırlattı. Tören, bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla noktalandı.