français | Türkçe

giriş

Marcel Proust’u Anma Konserleri #2 | Serhan Bali & Eylül Elif Arslan & Berk Dalkılıç & Gizem Alkan

20 Ekim 2022, 19:30

| Konser , Klasik müzik , Rezervasyon ile

Konsere katılım sadece rezervasyonla mümkündür. Rezervasyonlar online yapılmaktadır. Telefonla rezervasyon kabul edilmemektedir. Rezervasyonlar için gerekli link, konserden bir hafta önce çevrim içi yayınlanacaktır.

Notre-Dame de Sion Lisesi, Marcel Proust’un (1871-1922) 100. ölüm yıldönümünü yazarın müzikal ve edebî evrenine saygı duruşunda bulunan bir dizi etkinlikle anıyor.

Serhan Bali (anlatıcı) Eylul Elif Arslan (mezzosoprano) Berk Dalkılıç (tenor) Gizem Alkan (piyano)

Program Lalo: ‘’Vainement, ma bien aimée’’ Berk Dalkılıç (tenor), Gizem Alkan (piyanist) Fauré: ‘’Automne’’ Eylül Elif Arslan (mezzosoprano), Gizem Alkan (piyanist) Bizet: ‘’À la voix d’un amant fidèle’’ Berk Dalkılıç (tenor), Gizem Alkan (piyanist) Franck: ‘’Nocturne’’ Gizem Alkan (piyanist) Hahn: ‘’A Chloris’’ Hahn:‘’La barcheta’’ Hahn:‘’Dans la nuit’’ Eylül Elif Arslan (mezzosoprano), Gizem Alkan (piyanist) Massenet: ‘’Elegie’’ Berk Dalkılıç (tenor), Gizem Alkan (piyanist) Wagner: ‘’Traume’’ Serhan Bali (bariton), Gizem Alkan (piyanist) Schumann: ‘’Abendlied’’ Gizem Alkan (piyanist) Faure: ‘’Les berceaux’’’Faure: Au bord de l’eau’’ Berk Dalkılıç (tenor), Gizem Alkan (piyanist) Saint Saëns: ‘’Danse macabre’’ Saint Saëns: ‘’La brise’’ Eylül Elif Arslan (mezzosoprano), Gizem Alkan (piyanist) Chopin: ‘’Prelüd No. 15’’ Gizem Alkan (piyanist) Hahn: ‘’L’heure exquise’’ Eylül Elif Arslan (mezzosoprano), Berk Dalkılıç (tenor), Serhan Bali (bariton), Gizem Alkan (piyanist)

Serhan Bali (Anlatıcı)

1973 yılında Ankara’da doğan Serhan Bali, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 1995 yılında mezun olmuş ve hâlen aynı üniversitenin Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsünde Doç. Dr. Aynur Soydan Erdemir’in danışmanlığında doktora tezi üzerinde çalışmaktadır. Bali 2000’li yılların ilk yarısında Bilgi Üniversitesinde Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi dersleri vermiştir. 1995-2002 yılları arasında özel sektördeki yöneticilik deneyiminin ardından 2002 yılında Türkiye’nin çağdaş standartlarda yayın yapan ilk ulusal çaptaki aylık klasik müzik dergisi Andante’yi kurmuştur. Bali’nin klasik müzik ve seyahat temalı yazıları 2001 yılından itibaren Radikal, Vatan, Hürriyet gazeteleriyle Atlas dergisinde yayınlanmıştır. 2001 yılından beri radyo programcılığı yapan ve Açık Radyo’da başladığı radyoculuk serüvenini bugün Borusan Klasik kanalında sürdüren Bali ayrıca bir Digiturk kanalı olan beIN İZ TV için 2014-2019 yılları arasında büyük bestecilerin yaşadıkları şehirleri tanıttığı 23 bölümlük Batıya Yolculuk adlı müzik belgeselini hazırlayıp sundu. TV yayıncılığını 2021’den itibaren Habitat TV’de sürdüren Bali, YouTube üzerinde yayın yapan FluTV’de 2020 yılı sonunda başladığı klasik müzik üzerine popüler yayınlar üretmeyi de sürdürüyor. 2016-2019 yılları arasında Okan Üniversitesi Konservatuvarında Opera-Şan alanında yüksek lisans yapan Bali ‘bariton şan sanatçısı’ olarak son yıllarda konserler vermektedir. Bali’nin 2020 yılı sonu itibariyle hepsi de klasik müzik alanında yayımlanmış üç kitabı bulunmaktadır.

Eylul Elif Arslan (Mezzosoprano)

1998 İstanbul doğumlu Eylül Elif Arslan, lise öğrenimini Gelenbevi Anadolu Lisesinde Yabancı Dil alanında tamamlamış; TRT Çocuk Korosu, TRT Gençlik Korosu ve Boğaziçi Caz Korosunda kazandığı sekiz yıllık koristlik deneyiminin ardından müziğe üniversitede devam etmeye karar vererek 2017 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Anasanat Dalını kazanmıştır. Burada Prof. Şebnem Ünal’ın şan sınıfında mezzosoprano olarak öğrenim gördüğü beş yıl boyunca çeşitli şan konserleri vermiş, çeşitli ustalık sınıflarına katılmış ve piyanist Asya Sarı ile bir Liedduo kurmuştur. 2019 yılı Mart ayında, Avusturya’nın başkentindeki Wiener Konzerthaus’ta sahnelenen Mozart’ın Figaro’nun Düğünü operasındaki “Barbarina” rolü ile ilk kez opera sahnesine çıkmıştır. Aynı yılın Mayıs ayında da, İstanbul Süreyya Operası’nda sahnelenen Händel’in Rinaldo operasında başrol olan “Rinaldo” rolünü oynamıştır. Lisans öğreniminin son yılında olan Arslan, mezuniyetinin ardından aynı branşta yüksek lisansa devam edecektir.

Berk Dalkılıc (tenor)

Müzik hayatına dokuz yaşında Mimar Sinan Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümü’nde başlayan Dalkılıç 2011 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yarı Zamanlı Opera-Şan Bölümü’ne girdi. 2013 yılında Haliç Üniversitesi Konservatuvarını burslu kazandı. 2016 yılında Erasmus programı ile başvurduğu Çek Cumhuriyeti’ndeki Janacek Music Academy’den kabul alan sanatçı aynı zamanda okulun Opera Stüdyosunun (Divadlo na Orli) hazırladığı operada rol aldı. 2016 yılında BİFOAKADEMİ Opera Stüdyosu’na seçilen sanatçı iki sezon boyunca Der Rosenkavalier ve Gianni Schicchi operalarında yer alma fırsatı buldu. 2017 Yılında Viyana’da Prof. Claudia Visca ile opera masterclass’ı yaptı, aynı yıl 75 kişinin başvurduğu Viyana Müzik Akademisi’nin yüksek lisans sınavında okula kabul edilen beş kişi içinde yer aldı. 2018 yılında yüksek lisans çalışmalarına Okan Üniversitesi Konservatuvarında soprano Seta Kürkçüoğlu ile devam etti. Dalkılıç’ın 2018 Ulusal İzmir Genç Solist Yarışması’nda Necdet Aydın Sahne Özel Yorumu Ödülü ve Üçüncülük Ödülü, 2018 Siemens Opera Yarışması’nda Üçüncülük Ödülü bulunmaktadır. 2019 yılında Avusturya’nın Villach şehrinde yapılan Uluslararası Hans Gabor Belvedere Şan Yarışması’nda ise yarı finalde söylemiştir. Yurt içi ve yurt dışında aktif olarak opera söylemeye devam eden sanatçı 2019 yılında İstanbul Devlet Opera ve Balesinde solist sanatçı olarak çalışmaya başlamıştır. AKM’nin 29 ve 30 Ekim 2021 tarihlerindeki açılış eseri olan Sinan operasında da görev alan sanatçı opera sanatına dair repertuvar ve akademik çalışmalarına aktif olarak Prof. Güzin Gürel ile devam etmektedir.

Gizem Alkan (piyano)

Piyano eğitimine 1999 yılında Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarında başlayan Gizem Alkan, 2008 yılından 2015 yılında birincilikle mezun olana dek Dr. Öğr. Üyesi Akın Araboğlu’nun öğrencisi oldu. Uluslararası Pera Piyano Festivali’nde Tamara Poddubnaya, Vasıf Hasanov, Bernhard Parz, Domenico Colucci, Zöhrab Adıgüzelzade, Victor Chouchkov ile masterclass’lara katıldı. AIMA Uluslararası Müzik Akademisinde İdil Biret ile çalıştı. 7. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’ne katılarak Gülsin Onay ve Jean Bernhard Pommier ile çalışmalar yaptı ve konser verdi. 4. Uluslararası Pera Piyano Yarışması’nda mansiyon, Bulgaristan 16. Hopes, Talents and Masters adlı uluslararası piyano yarışmasında üçüncülük, 17. Uluslararası Genç Müzisyenler Oda Müziği Yarışması’nda ikincilik ödülü aldı. Sanatta Yeterlik eğitimine 2017 yılında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsünde başlayan Gizem Alkan, piyano çalışmalarına Doç. Gökhan Aybulus ile devam etmekte olup 2019 yılından itibaren Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarında araştırma görevlisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Geçmiş ve güncel sezon konserlerimizi «Lycée Notre-Dame de Sion CULTURE» adlı Youtube kanalımız üzerinden dinleyebilir ve izleyebilirsiniz.

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi Veli / Bilgi E-OKUL web-mail