L3 Sınıflarından 40 NDS’li Öğrenci ile Fransa’da Oryantasyon Seyahati

4-10 Mart 2018 tarihleri arasında, L3 sınıflarından 40 NDS’li öğrenci, L4 seviyesinden sorumlu müdür yardımcısı Aurélie Frau Kozak, Fransa’da eğitimden sorumlu Pınar Küçük Pilon ile Mireille Sadège ve Elise Oral eşliğinde oryantasyon seyahati vesilesiyle Fransa’ya gittiler.

Yukarıda adı geçen eğitimcilerimiz eşliğinde, her biri 20 lise öğrencisinden oluşan gruplardan biri, Strasbourg yoluyla Lyon’dan Paris’e; diğeri ise Montpellier’den geçerek Paris’e doğru hareket etti.

Eğitim amaçlı gezi programlarında, bazı tanınmış üniversite ve okul ziyaretleri, eğitimlerini Fransa’da sürdüren Notre-Dame de Sion Fransız Lisesi mezunları ve bir eğitimciyle buluşma ve fikir alışverişi, eski Lyon şehri, Strasbourg’da Avrupa Konseyi ve Paris’te Saint-Michel mahallesinin gezilmesi gibi bulundukları şehirlerde simgesel yerlerin ziyareti şeklinde etkinlikler yer alıyordu.

Bu yolculuk, genç katılımcılar açısından eğitici bir nitelik taşıyordu. Böylelikle öğrenciler, üniversite öğrenimlerini sürdürmek istedikleri şehir ve kurum hakkında daha belirgin bir fikre sahip olma olanağı buldular.