NDS 10. Sınıf Öğrencilerinin Farklı Kutsal Mekânlara Ziyaretleri

3 ve 4 Nisan 2018 tarihlerinde, NDS 10. sınıf öğrencileri, okulumuzun Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Numan Malkoç’un düzenlediği kutsal mekânlar ziyaretine katıldılar.

İbadet yerlerini tanıma ve dinler arası kkültür alışverişinin önemini kavrama amacıyla gercekleşen bu etkinlikte, öğrencilerimiz Numan Malkoç ve diğer öğretmenleri eşliğinde, ilk önce Saint-Esprit Katedrali’ni gezdiler. Öğrencileri kabul eden kilise rahibi öncelikle öğrencilere mekân hakkında pek çok tarihî bilgi verdi ardından katedrali ve katedralin altında yer alan mezarları gezdirdi.

Ardından öğrenci grubu Galata Semti’nde yer alan Neve Şalom Sinagogu’na gitti. Ziyaret sorumlusu öğrencileri kabul etti ve İstanbul’un en büyük sinagoğunun tarihi hakkında bilgiler verdi, 500.Yıl Vakfı Türk Musevileri Müzesini gezdirdi.

Ziyaret, İstanbul’un tepelerinden biri üzerinde inşa edilmiş Süleymaniye Camisi ve Külliyesi ile noktalandı. Öğrenciler, Miman Sinan’ın gerçekleştirmiş olduğu bu şaheseri hayranlıkla incelediler ve medreseyi, mimarın mezarı ve Kanuni Süleyman ile Hürrem Sultan’ın mozolelerini görme fırsatını yakaladılar.