français | Türkçe

giriş

İstanbul Notre Dame de Sion Fransız Lisesi Spor Kompleksinin Açılışı

Notre Dame de Sion Fransız Lisesi Spor Kompleksi 1 Mart 2014 Cumartesi günü, çok sayıda davetlinin katılımıyla açıldı.

Şişli Kaymakamı Sayın Salih Işık, Şişli İlçesi Millî Eğitim Müdürü Sayın Gürbüz Akbulut, Prof. Dr. Sayın Özkan İşler, Prof. Dr. Sayın Turgut Öztaş, ayrıca Akdeniz Bölge Koordinatörü Sör Maureen Cusick, Heyet Başkanı Sör Diane Willey, yeni tesisleri gezmeden önce kırmızı kurdeleyi kesme onuruna sahip oldular.

Lise Müdürü Yann de Lansalut ve Türk Müdür Başyardımcısı Suzan Sevgi, dans ve yoga salonu, fitness salonu, havuz, iki adet beden eğitimi salonu ve tırmanma duvarından oluşan tesisi gezdirirken, açıklamalarda bulundular.

Ardından, davetliler asansöre binerek törenin devamı için gösteri salonuna geçtiler.
Konuşmalar öncesinde, dokuz ayda tamamlanan ve ilk fizibilite çalışmaları üç yıl önce yapılmış olan bu şantiyenin önemli anlarına tanıklık eden bir video film gösterildi.

Jeoloji Profesörü Turgut Öztaş’a plaketini vermek üzere sahneye davet edilen ilk konuk olan Şişli Kaymakamı Sayın Salih Işık, NDS’nin ününe yakışır bu değerli tesis konusunda tebriklerini iletti.

Sonra, sahneye Şişli İlçesi Millî Eğitim Müdürü Sayın Gürbüz Akbulut gelerek aynı şekilde Prof. Dr. Özkan İşler’e teşekkür etti ve Lisenin bugüne kadar gerçekleştirdiği çalışmalarından övgüyle söz etti.

Önce, Artika Mimarlık ve İnşaat Şirketi Müdürü, Mimar Sayın Özgür İnanç’a Sör Maureen ve daha sonra, çalışmalardan sorumlu İnşaat Mühendisi Sayın Ali Rıza İnanç’a da sör Diane tarafından plaketleri takdim edildi.

Tören sıcak bir kokteyl atmosferinde son buldu.

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi Veli / Bilgi E-OKUL web-mail