français | Türkçe

giriş

İstanbul Notre-Dame de Sion Fransız Lisesinin 160. yılı için “NDS 1856” parfümü

26 Kasım 2016, Cumartesi günü İstanbul Notre-Dame de Sion Fransız Lisesinin 160. yılı için düzenlediği kutlama programı büyük salonda “NDS 1856” parfümünün tanıtımıyla başladı.

Bu NDS için özel olarak hazırlanan parfüm “Expressions Parfumées” adını taşıyan, büyük parfüm ve güzellik ürünleri için çalışan ve Fransa’nın güneyindeki dünya parfüm başkenti Grasse’ta bulunan saygın Fransız şirketi tarafından gerçekleştirildi.

Parfüm, NDS 88 mezunu ve şirketin en iyi uzmanlarından olan Esra Kocaoğlu-Fleurichamps tarafından hazırlandı. Bu vesileyle İstanbul’a gelen mezunumuz parfümünün özelliklerini, eski okulunda bulunmanın heyecanını da yaşayarak tanıttı:

“Ferah ve dinamik olan bu koku; narenciye, Frenk üzümü ve kesme çimin canlandırıcı uyumu üzerinden uçup güneş ışığıyla dolu taze kadifemsi menekşe çiçekleri sayesinde hem yumuşak hem de cömert bir kalp notasına ulaşıyor.

Dip nota; odunsu kokunun, amber ve yumuşak misk’in birlikteliğinden oluşan bu uyumu neşeli bir cazibeden iz bırakarak doruk noktaya taşıyor.”

Esra Kocaoğlu-Fleurichamps’ın açıklamalarından sonra, konuklar güzel şişesinde bulunan çiçek, odun ve misk karışımı kokuyu denedikten sonra beğenilerini ifade ettiler. Birçok bakımdan NDS’de geçen yılları da anımsatan bu güzel kokuya talep oldukça fazlaydı.

“NDS 1856” ’yı satın almak için:
- çalışma saatleri içerisinde doğrudan Liseye gelebilir
veya
- aşağıdaki kayıt kağıdını doldurup e-posta ile muhasebe@nds.k12.tr adresine ya da faks ile 0212 231 86 84 ’e gönderebilirsiniz.

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi Veli / Bilgi E-OKUL web-mail