İngilizce konuşulan ülkelerde üniversite öğrenimi gören eski mezunlarla NDS’de buluşma

22 Aralık’ta, NDS, İngilizce konuşulan ülkelerde üniversite öğrenimi gören 2016 ve 2017 yılı mezunu yedi öğrenciyi ağırladı.

İngilizce konuşulan ülkelerde eğitim danışmanı Mirey Aji Derkazez, ilgili üniversitelerin L1, L2, L3 ve L4 sınıflarından öğrencilere tanıtımı için bir etkinlik düzenledi.

70 liseli öğrenci, eski mezunlarla buluşma olanağı buldu: Kaan (Chicago Üniversitesi, Mühendislik), Atakan (Toronto Üniversitesi, Ekonomi ve Matematik), Selin (Northwestern Üniversitesi, İletişim ve Performans), Can (Northwestern Üniversitesi, Mühendislik), Yasemin (McGill Üniversitesi, Mühendislik), Derya (Pennsylvania Üniversitesi, Mühendislik), Ayris (Nottingham Üniversitesi, Mimarlık), Esin (Güney Kaliforniya, Mimarlık Enstitüsü) ve Emir (British Columbia, Mühendislik). Bu değişik üniversite ve bölümlerde okuyan eski mezunlar, hem eğitim gördükleri kurumun bulunduğu ülkeyle ilgili deneyimlerini hem de üniversite yaşamlarından izlenimlerini aktardılar.

Bu buluşma sayesinde, öğrenciler eski arkadaşlarıyla fikir alışverişinde bulunma ve zihinlerini meşgul eden pek çok soruyu onlara yöneltme olanağı buldular. Çok çeşitli sorulara buldukları yanıtlar, öğrencilerin üniversite seçimlerini daha bilinçli bir şekilde yapmalarını sağlayacak.