İlk « TEDxYouth NDS » Etkinliği başarıyla gerçekleşti

7 Haziran günü, NDS TED Kulübü öğrencileri, öğretmenleri Elise Oral rehberliğinde, kulüp çalışmaları kapsamında « TEDx Youth » etkinliğini düzenlediler. Etkinlik, "Zaman ve Kendini Tanıma » teması üzerine kuruluydu ve 20 dakikada katılımcıların dünya görüşlerini değiştirmeye teşvik ediyordu.

Notre-Dame de Sion’un yanı sıra, Saint-Benoît ve Alman Lisesi’nden farklı seviyelerden öğrencilerin katıldıkları bu ilk etkinlik, büyük beğeni topladı.

Fotoğraf sanatçısı Dilan Bozyel, yazar ve gazeteci Yunus Arıkan, psikiyatr Prof. Dr. Ayhan Kalyoncu, Boğaziçi Caz Korosu’nun kurucusu ve sanat yönetmeni Masis Aram Gözbek, yazar ve felsefe alanında öğretim üyesi Prof. Dr. Nami Başer ve psikolog Beliz Göncü, etkinliğe katılan konuşmacılardı.

Yukarıda adı geçen kişilerin yanı sıra, Laura M. (12E), Lal Selin A. (10E) ve Berke K. (12G), 20’şer dakika söz alarak zamanın kullanımına ilişkin kişisel deneyimlerini paylaştılar.

Konuşmacıların önlerinde not olmaksızın gerçekleştirdikleri tüm paylaşımlar, dinleyicilere kuşkusuz ritmlerini yavaşlatma ve zamanın değerini ölçme olanağı tanıdı.

Ayrıca lisenin Orkestra Kulübü üyeleri, bu ilk etkinliğin kapanışı niteliğinde küçük bir konser verdiler.

Tüm organizatörleri kutluyor; etkinliğe destek veren herkese teşekkür ediyoruz.

Yeni TEDx Youth NDS organizasyonlarında buluşmak dileğiyle !

Aşağadaki linkleri tıklayrak TEDx Youth NDS videoları izleyebilirsiniz :