INTERACT KULÜBÜ 2021-2022 FAALİYETLERİ

Okulumuzun en aktif sosyal sorumluluk kulüplerinden biri olan INTERACT, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında birbirinden değerli projeleri hayata geçiriyor.

Interact Kulübü bünyesinde toplam 26 öğrencimizin koordine bir şekilde çalışarak, derslerden arta kalan zamanlarında İstanbul’da ve hatta Türkiye’nin çeşitli illerinde dezavantajlı akranlarına yardım edebilmek adına tüm yıl boyunca sosyal sorumluluk etkinlikleri düzenliyorlar.

SEV Sarı Kurdele Projesi
Interact Kulübü bu yılki faaliyetine “LÖSEV Sarı Kurdele” projesiyle başladı. Çocukluk çağı kanseri farkındalık ayı olan Eylül ayı boyunca, öğrencilerimiz sarı kurdeleler takarak konuya dikkat çekti.

Türkiye Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile Proje
Ekim ayında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin yürüttüğü bağış projeye katılarak Ferhat Şenatalar Çağdaş Etkinlik Merkezi’ne kitap bağışında bulundular.

«Bonbon ou Frisson» (Şeker mi? Şaka mı?) Günü Etkinliği
Kulüp öğrencilerimiz CES ve Medyatek Kulüpleri işbirliğiyle 12 Kasım’da düzenledikleri «Bonbon ou Frisson» etkinliği kapsamında okulda şekerleme satışı yaptılar, elde edilen gelir ise sosyal sorumluluk projelerinde kullanılmak üzere kulüp kasasına aktarıldı.

Şişli Rotaract Kulübü ile Toplantı
Kulüp öğrencileri, 6 Aralık tarihinde Şişli Rotaract’ın genel toplantısına katılarak gelecek yıl gerçekleştirmesi planlanan projeler hakkında görüştü.

Iğdır’da Kardeş Okul Projesi
NDS Interact, Iğdır’daki kardeş okulumuz için her sene olduğu gibi yardım kolileri hazırladı. Okul Aile Birliği’nin de katkılarıyla Iğdır Aşağı Çarıkçı İlkokulu’na 38 koli kıyafet ve kırtasiye yardımı gönderildi.

Don Bosco Projesi
16 Aralık’ta Harbiye’de bulunan Don Bosco Okulu’nu ziyaret eden öğrencilerimiz, İstanbul’da bulunan mülteci çocuklar için hazırladıkları yılbaşı hediyelerini verdiler.

Yılbaşı Kermesi
23 Aralık’ta okulda yılbaşı temalı kurabiye satışı yapıldı. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği kermesten elde edilen gelir, sosyal sorumluluk projelerinde kullanılmak üzere kulüp kasasına aktarıldı.

TEV Vakfı ile Proje
TEV Vakfı’nın gençlerin eğitimlerine, hayallerine devam etmelerini amaçlayan «Yarıda Kalmasın» projesi kapsamında N Kolay İstanbul Maratonu’nda koşan Interact Kulübü öğrencilerimiz, 49.000 TL bağış toplayarak ligi 2. sırada bitirdi. Sağladıkları bu destek için TEV Vakfı tarafından kendilerine sertifika ve madalyalar takdim edildi.

Sevgi Günü Etkinliği
18 Şubat’ta Sevgi Günü etkinliği kapsamında okulda kurabiyeler satışı yapan kulüp öğrencileri, elde edilen geliri sosyal sorumluluk projelerinde kullanılmak üzere kulüp kasasına aktardı.

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı ile Proje
Metin Sabancı Spastik Çocuklar Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavisi gören çocuklara materyal yardımı yapmayı amaçlayan NDS Interact öğrencileri, 25 Şubat’ta proje hakkında görüşmek üzere Kurum yöneticilerinden Zafer Çınar ile bir araya geldi.

Gaziantep Esenler İlkokulu’nda Kütüphane Yenileme Projesi
Şişli Rotaract ile birlikte yürütülen proje kapsamında, Mart ayında Gaziantep Esenler İlkokulu gönderilen kitapların yanı sıra okulun fiziki şartlarını iyileştirmek adına yenileme çalışmaları yapıldı.

Kulüp öğrencilerimizle, okulumuzun nesillerdir öğrencilerine aktardığı değerler doğrultusunda sergiledikleri erdemli davranışlardan ötürü gurur duyuyoruz. Öğrencilerimizi ve rehber öğretmenleri Hande Yumak’ı bu özverili çalışmalarından ötürü içtenlikle kutlarız.