Hollanda Haarlem’de HMUN Konferansı | 2024

Okulumuz İngilizce MUN Kulübü’nden 7 öğrenci, 4-6 Nisan tarihleri arasında Stedelijk Gymnasium tarafından Hollanda’nın Haarlem şehrinde düzenlenen HMUN Konferansı’na katıldı.

Fransa, Avusturya, İtalya, İspanya ve Türkiye’den çeşitli okulların katıldığı bu uluslararası konferans ile ilgili 10. sınıf öğrencilerimiz Gülsu’nun izlenimleri şöyle:

«Bu sene katıldığımız Haarlem MUN bizim için çok önemli bir tecrübe oldu. CSW, Legal, ECOSOC, SPC, UNICEF, UNHCR komitelerinde Notre-Dame de Sion Fransız Lisesi olarak Türkiye’yi temsil ettik. Üç gün süren»Shaping our Future: Innovating Systems to Meet a Changing Reality" (Geleceği Şekillendirmek: Değişen Gerçekliği Karşılamak için Yenilikçi Sistemler Kurmak) temalı bu konferansta kendimizi ifade edebilme ve akıcı bir şekilde konuşma becerilerimizi geliştirdik. Dünyanın her yerinden insanlarla etkileşime geçme fırsatına bulduk.
Aynı zamanda birlikte çalışarak küresel sorunları tartışıp uzlaştık. Bu şekilde bir kez daha uluslararası birliğin ve iletişimin önemini kavramış olduk. Kulüp olarak bu konferansa katıldığımız için çok mutluyuz."

Katılan tüm öğrencilerimize performanslarından dolayı teşekkür ederiz.

Daha fazla bilgi için HMUN’un internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.