Hokkabaz Vincent de Lavenère ile NDS’den üç öğrenci, 18-28 Mayıs 2020 tarihleri arasında çevrimiçi gerçekleşen müzikal hokkabazlık gösterisine katıldı

NDS’den üç öğrenci, hokkabaz Vincent de Lavenère ile 18-28 Mayıs 2020 tarihleri arasında çevrimiçi gerçekleşen müzikal hokkabazlık derslerini ve gösterisini izleme ayrıcalığını yaşadılar.

İşte katılımcılardan birinin aktarımları:

Dünyanın eve kapanmasına neden olan pandemi süresince, Monsieur Vincent ile çevrimiçi gerçekleşen hokkabazlık derslerini izleme şansına sahip olduk. Bu dersler sayesinde, geçen yıl gerçekleşen muhteşem hokkabazlık gösterimizi hatırladık. On gün boyunca, Monsieur Vincent bize hokkabazlığı öğreten videolar gönderdi.

Hokkabazlık yapmayı öğrenmek, Fransızca öğrenmekten çok daha zordur. Buna rağmen, evlere çekildiğimiz günler boyunca, yapacak pek bir şey bulamadığımız için hokkabazlık bize çok ilginç geldi. Monsieur Vincent ve dersleri bizi bu sıkıntıdan kurtardı. Video dersleri izleyerek gittikçe daha deneyimli olduk ve onuncu günün sonunda hokkabazlık konusunda uzman hâle geldik.

Evimize kapandığımız bu dönemde, bize zaman ayıran ve bize tamamen farklı bir şeyle ilgilenme olanağı sunan Monsieur Vincent’a teşekkür ederim.

Aren, 11C