Hazırlık, 9 ve 10. Sınıfların Yıl Sonu Töreni

16 Haziran günü Konser ve Gösteri Salonunda önce hazırlık sınıflarının ardından 9 ve 10.sınıfların Yıl Sonu Kapanış Töreni gerçekleşti.

Birinci töreni Hazırlık sınıfları Müdür Yardımcısı Yeşim Özçubukçu, son töreni ise 9.Sınıflar Müdür Yardımcısı Nadine Şenkür ve 10. Sınıflar Müdür Yardımcısı Mirey Aji Derkazez yönetti.

Törenlerde arkadaşları ve öğretmenlerinin sevgi ve takdirini kazanmış her sınıftan bir öğrenciye prix d’honneur, sınıf birincilerine prix d’excellence ödülleri Okul Kurucu temsilcisi Soeur Monique Harisboure, Okul Müdürü Yann de Lansalut ve Türk Müdür Başyardımcısı Suzan Sevgi tarafından verildi. Takdir alan öğrenciler sırasıyla sahneye davet edilerek müdürler ve sınıf öğretmenleri tarafından tebrik edildiler.
Yıl içinde sportif, kültürel, sanatsal etkinliklerde başarılı olan öğrencilerin katılım sertifikaları ilgili öğretmenler tarafından verildi.

Törende Hazırlık sınıfı öğrencisi Ece Mülazımoğlu Fazıl Say’dan Kumru adlı eseri seslendirdi.

Törenin sonunda okul idarecileri tüm öğretmen ve öğrencilere yıl içindeki özverili çalışmaları için teşekkür ettiler ve iyi tatiller dileklerini ilettiler. Ardından önümüzdeki yıl okulumda görev yapmayacak olan öğretmenler söz alarak duygu ve düşüncelerini paylaştılar.

Tören her zamanki gibi bayrak töreni ile son buldu.