Elif Çağlar Quartet - Caz

5 Ekim 2011 19:30

Davetiye için buraya tıklayın.

Caz

Elif Çağlar Quartet

Elif Çağlar, NU-DC Records etiketiyle çıkan ilk albümü M-U-S-I-C’ten parçalar, caz standartları, swing ve pop yorumlarıyla quartet olarak Dame De Sion Lisesi gösteri merkezinde müzikseverlerle buluşuyor.

Elif Çağlar: Vokal

Burak Bedikyan: Piyano

Kağan Yıldız: Kontrbas

Onur Alatan: Bateri

Elif Çağlar Biyografi:

Elif Çağlar-Muslu,1980 senesinde İstanbul’da doğdu.1998-2002 seneleri arası, İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bolümünde; E.Ali Perret, Can Kozlu, Aydın Esen, Randy Esen, Nükhet Ruacan, Neşet Ruacan, İmer Demirer, Selen Gülün...gibi Türkiye’nin önde gelen caz müzisyenlerinin yanı sıra, Lawrence «Butch» Morris ve Ricky Ford’un da öğrencisi olarak, «Caz Kompozisyonu» üzerine eğitim aldı. Ayrıca Klasik Türk Müziği dalında Timur Selçuk ile bir sene kompozisyon teknikleri çalıştı.«7.Uluslararası İstanbul Caz Festivali»nde, «Roxy Müzik Ödülü»nü kazanmış olan grubu «Bagdat Avenue» ile birlikte sahne aldı. Kendi bestesinin de bulunduğu «Bagdat Avenue, 1-10» albümünün çıkışının hemen ardından, müzikal çalışmalarını sürdürmek amacıyla New York’a gitti. Queens College bünyesindeki «The Aaron Copland School of Music»te, «Caz Performansı» dalında master yaptı.

Bu süreç içerisinde, ünlü caz müzisyenleri Michael P. Mossman, Antonio Hart ve ismi caz efsaneleri arasında geçen vokalist Sheila Jordan ile çalışma fırsatını buldu. Aynı zamanda şehrin çeşitli kulüplerinde ( 55 Bar, Nublu, The C-Note, the Knitting Factory, Soul Cafe...) sahne aldı.

Okulundan, «Claire Bennett Moringiello ’72» ödülünü alarak mezun oldu. Ağustos 2006’da İstanbul’a döndü. NU-DC Records etiketiyle, tamamı İngilizce, söz ve müziği kendine ait olan “M-U-S-I-C” isimli ilk albümü ile dinleyiciler ve eleştirmenler tarafından beğeni topladı. Yer aldığı bazı festivaller; 7. ve 17. Uluslararası İstanbul Caz Festivali, 6. Alanya Caz Günleri, Cuny Big Band Festival…