français | Türkçe

giriş

"Dün ve bugün Paris" Sergisi

23 Ekim → 21 Aralık 2017

| Sergi , Herkese açık

Dün ve bugün Paris

Sipa Press Ajansı’nın iş birliğiyle gerçekleşen Dün ve bugün Paris fotoğraf sergisi, bu şehrin hikâyesini önemli yer, kişi ve olaylarla birlikte gündelik hayattan da sahneler göstererek anlatıyor. Bu sergi sizi Sipa Press Ajansı’nın çok sayıda fotoğrafçısının gözünden, 1940’lardan günümüze kadar Paris’te tarihî bir yürüyüşe davet ediyor.

Seine Nehri’nin Paris’i ikiye böldüğü gibi, bu sergi de nehrin her iki yakasında güneyden kuzeye dolaşarak, sizi kenti gezmeye davet ediyor.
Siyah-beyaz ve renkli 74 fotoğraf; yazar, politikacı, aktör, komedyen, şarkıcı, dansçı, ressam, moda tasarımcısı gibi birçok ünlü kişiyi ve Parislileri sizlere tanıtıyor.

Sipa Press

Gökşin Sipahioğlu tarafından 1973 yılında kurulan Sipa Press, bugün dünyanın önde gelen fotoğraf ajanslarından biridir. Geniş fotoğrafçı kadrosu, 600’den fazla muhabirden oluşan dünya çapında bir gazeteci ağı ve Associated Press (AP), Shutterstock ve benzeri yabancı ajanslarla yaptığı sadece Fransa’yı kapsayan özel anlaşmalar sayesinde tüm dünya olaylarını takip ederek fotoğraflarını tek elden basın organlarına dağıtmaktadır.

Merkezi Paris’te bulunan Sipa Press, 25 milyon fotoğraftan oluşan olağanüstü bir arşive sahiptir.
Sergi, 23 Ekim 2017 Pazartesi gününden 21 Aralık 2017 Perşembe gününe kadar (pazar günleri hariç) her gün 11.00-18.00 saatleri arasında (gösteri veya konser olan akşamlar 19.30’a kadar) ziyaret edilebilir.

Sergi komiserleri: Ferit DÜZYOL, Birute VERBIEJUTE, Walid ZEKRI

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi TICE (Dijital Ortam Eğitimi Paylaşımları) Veli / Bilgi Veli-Öğretmen Görüşme Günleri E-OKUL web-mail