« Dün ve Bugün Paris » Sergisi’nin kapanışı...

« Dün ve Bugün Paris » Sergisi’nin kapanışı vesilesiyle, Ajda Ahu Giray’ın öğrencilere yönelik Fransızca şarkılar konseri

22 Aralık 2017’de, Notre-Dame de Sion Fransız Lisesi Göseri Salonu, NDS’de Müzik Öğretmeni Ajda Ahu Giray’ın Fransızca şarkılardan oluşan konserine ikinci kez ev sahipliği yaptı. Bu kez, konserin hedef kitlesini öğrenciler, öğretmenler ve lisenin personeli oluşturuyordu. Etkinlik, hem biten yılı hem de « Dün ve Bugün Paris » Sergisi’ni hoş bir vesileyle sonlandırmayı amaçlıyordu.

Şarkıcı Ajda Ahu Giray’a, her zaman olduğu gibi, lisedeki iki öğretmen meslektaşı Lionel Bansard klarnette, Pauline Rives ise saksafonda ve ayrıca gitarda Elia Casu ve vurmalı çalıgılarda Riccardo Marenghi eşlik ediyordu.

Ajda bazen çok tanınan bazen daha az bilinen eski ve yeni Fransızca şarkılarla dinleyicileri fethetti.

Gösteri çok hoş bir sürprizle sona erdi. Ajda ile şan, Lionel ile de enstrümanların çalışıldığı lisenin müzik kulübüne üye on üç Hazırlık sınıfı öğrencisi, sahneye çıkarak ünlü « Champs Elysées »adlı şarkıyı seslendirdiler.

Şarkının dizeleri soloda Hazırlık B’den Lara T. ve Öykü K., Hazırlık D’den Oğuz U. ve Hazırlık A’dan Ece G. tarafından seslendirildi. Koro ise, Hazırlık B’den Zeynep T., Hazırlık C’den Zeynep G. ve Hazırlık D’den Atahan A., Kutadgu D. ve Ece C.’den oluşuyordu.

Vurmalı çalgılarda Hazırlık A’dan Yalın K., kemanda Hazırlık F’den Selin Y. ve Hazırlık E’den Selin Y., gitar ve gitalelede sırasıyla Hazırlık E’den Irem E. ve Zeynep Ö. şarkıcılara eşlik ediyordu.

Müzik ve şarkı dolu bu hoş anı birlikte paylaşmamızı sağlayan herkese en içten teşekkürlerimizle...