français | Türkçe

giriş

Dr. Nevin Dölek ile "Ergen ve Ailesi" Veli Söyleşisi

ERGEN VE AİLESİ

Uzman Psikolojik Danışman Dr. Nevin DÖLEK tarafından gerçekleştirilecek olan söyleşide sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Özel Notre Dame de Sion Fransız Lisesi
Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü

Yer: NDS Grande Salle
Tarih: 18.12.2012 Salı
Saat: 17.00-19.15

Ergenlik dönemi kimi kuramcıya göre, «fırtına ve stres» dönemidir. (Sadece çocuk için değil, bu çağını yaşayan çocukla, bu dönemi beraber yaşayan ebeveynler ve öğretmenler için de!) Her çocuk bu dönemi fırtına ve stres içinde mi geçiriyor? Kimi kuramcılar, ergenlik döneminin diğer gelişme dönemlerinden bir farkı olmadığını öne sürmektedirler. Oysa sık değişen duygular, alınganlıklar, umursamazlıklar, içe kapanma veya aşırılık gösteren davranışlar, kurallara başkaldırma ve sorumluluklarını reddetme gibi davranışlar, pek çok kültürde ergenlerle ilgili sık dile getirilen şikâyetlerdir.
Ergenlik çağındaki çocuğu tanımak, davranışlarının nedenlerini anlamak çocuklarla kurulacak iletişimi kolaylaştırır, onlarla verimli, sıcak ve açık ilişkiler kurabilmemize yardımcı olur. Bu amaçla düzenlediğimiz söyleşide siz anne babaları aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.

Davetiye ve özgeçmiş için aşağıdaki belgelere tıklayabilirsiniz.

Ekler

Davetiye
Dr. Nevin Dölek Özgeçmiş

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi TICE (Dijital Ortam Eğitimi Paylaşımları) Veli / Bilgi Veli-Öğretmen Görüşme Günleri E-OKUL web-mail