Beden Eğitimi

Beden Eğitimi dersinin temel amaçları Atatürk İlkelerine bağlı, yetenekli ve disiplinli gençler yetiştirmek, öğrenciye sağlıklı yaşama, aile ve toplumun sağlığı ile çevreyi koruma konularında gerekli bilgi ve alışkanlıkları kazandırmak; öğrencinin araçla ve araçta hareket yeteneklerini gelişmesi, çalışma alışkanlığını kazanmasını sağlamak; öğrencilerin serbest zamanlarında spordan yararlanmalarını ve yeteneklerinin ortaya çıkmasını olanak tanımaktır.
Beden Eğitimi fikir ve zihin gelişimini sağlar.

Okulumuzda bulunan spor kompleksinde jimnastik parmaklığı, denge, kasa, yer minderi gibi aletlerle çalışmanın yanı sıra basketbol, voleybol, badminton ve masa tenisi gibi bireysel ve takım sporlarına yönelik çalışmalar yapmakta ayrıca tırmanma duvarı ve yüzme konularını derslerimiz kapsamında işlemekteyiz. Amacımız öğrencilere sporu sevdirip, ruh ve beden gelişimini sağlamaktır.

Takım ve bireysel olmak üzere Basketbol, voleybol, masa tenisi, yüzme, yelken, tenis, okçuluk, eskrim, jimnastik branşlarında lisanslı öğrencilerimiz olup, lisanslı öğrenci sayımızı artırmayı ve yeni branşlarda lisanslı öğrencilerle çalışmayı hedeflemekteyiz.

2015 yılından beri her yıl Fransız Liselerinin katılımıyla gerçekleşen, Frankofoni Spor Turnuvasına ev sahipliği yapmaktayız.

Basketbol

Okulumuzda kız ve erkek basketbol takımları bulunmaktadır. Milli Eğitim Müdürlüğü’nün İl, Şişli İlçesi, Fransız Okulları arasında yapılan dostluk turnuvası ve özel turnuvalara katılmaktayız.

Voleybol

Okulumuzda kız ve erkek voleybol takımları bulunmaktadır. Milli Eğitim Müdürlüğü’nün İl,Şişli İlçesi, Fransız Okulları arasında yapılan dostluk turnuvası ve özel turnuvalara katılmaktayız.

Masa tenisi

Okulumuzda kız ve erkek masa tenisi takımları bulunmaktadır.Milli Eğitim Müdürlüğü’nün İl,Şişli İlçesi,Fransız Okulları arasında yapılan dostluk turnuvası ve özel turnuvalara katılmaktayız.

Yüzme - Su topu

Kapalı yüzme havuzumuzda yüzme ve su topu kulüp çalışmaları yapılmaktadır.

Tenis
Tenis oynayan kız ve erkek öğrencilerimizle amatör ve lisanslı olarak özel turnuvalara katılmaktayız.

Futbol
Futbol erkek takımımız ile özel turnuvalara katılım göstermekteyiz.Kız futbol takımımız Franco-fete spor şölenine katılmaktadır.

Tırmanma
Tırmanma duvarı ders ve kulüp faaliyetlerinde aktif olarak kullanıyoruz.

Fitness

Eğitmenler eşliğinde fitness aktiviteleri yapılmaktadır.

Dans ve Halk Oyunları

Dans, zumba, halk oyunları kareografi çalışmaları ile festival ve gösterilere hazırlanıyoruz.

Ayrıca okulumuz öğrencilerimizden bireysel olarak, binicilik, kayak, okuçuluk, yelken, sörf ve su topu takımlarında oynayan sporcularımız bulunmaktadır.