français | Türkçe

giriş

Annecy

Pazartesi saat 14’te nihayet havalimanından çıktık !
Rehberimiz Raphael ile buluştuk ve hep beraber Annecy’deki gençlik evine gittik.
Odalarımızı keşfettikten ve bavularımızı yerleştirdikten sonra, doğru muhteşem göl kenarından Annecy’ye Merkeze doğru yürüdük. Eski evler ve kalenin bütünü masal havasi yaratıyor !
Akşam üzeri, güzel bir yemekten sonra, gezimizin iyi geçmesi için herbirimizin uyması gereken kuralları ögretmenlerle hazırladık ve yazdık. Kuralları « Ortak yaşam sözleşmesi » olarak adlandırdık.

Salı sabahı, şehir merkezine yeniden gittik ve güne bir buçuk saat süren alışveriş ile başladık. Sonra göl kenarında piknik yaptık.Eğlenceli bir ortamda kuşlara yemek verdik. Yemekten sonra ısınmak için sıcak çikolata içmeye gittik ve ormanda geziye çıktık. Geyik, ceylan ve dağ keçisi görebildik. Özellikle de ilk kar « savaşımızı » gerçekleştirdik ! Ve gençlik evine döndük.
Akşam yemeğinden önce, öğretmenlerle ertesi güne hazırlandık. Cenevre Belediye Başkanı ile görüşme öncesinde biraz çalıştık. Yemekten sonra oyun odasında buluşup bilardo, kart, ve isteyenlerle « lekeli inek-la vache qui tâche » adında çok komik bir oyun oynadık.

Çarşamba sabahı : Cenevre’ye gitmek için yola çıktık !
Güne Kızılay-Kızılhaç müzesi ziyareti ile başladık ve çok etkilendik. Zorlayıcı görüntüler vardı: savaş, yaralılar, sefalet… Ama aynı zamanda kadın ve erkek, bazı kişilerin, yardımseverliği ve sevgisini de fark ettik. Dünyanın her bir yerinde acı çekenlere yardım eli uzatılıyor. Yemeğimizi müzede yedik, yemek Cenevre belediyesi ikramıydı. Sonra otobüsle belediye sarayına gittik ve Başkan ile görüştük. Cok nazik ve enteresan bir kisiliğe sahip olan Başkan, bize Cenevre’den ve İsviçre’den bahsetti, Türkiye ile olan bağlar ile devam etti ve bütün sorularımızı cevapladı.
Birkaç kurabiye yedikten ve meyve sularımızı içtikten sonra, rehberimiz ile şehir gezisine çıktık. Şehrin tarihi hakkında bir sürü şey öğrendik.
Saat 5’e doğru otobüsle gençlik evine döndük.

Günlerimiz dolu dolu geçiyor ve gün sonunda yorgun argın uyumaya gidiyoruz.

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi Veli / Bilgi E-OKUL web-mail