«12. Sınıf Öğrencileri ile Boğaziçi Üniversitesi Ziyareti»

6 Aralık Cuma günü 12. sınıf öğrencileri, okul psikoloğu Funda Poyraz ve müdür yardımcısı Tuna Saikali eşliğinde Boğaziçi Üniversitesini gezdi.

Öncelikle üniversite öğrencileri tarafından hazırlanan tanıtıma katılan öğrencilerimiz daha sonra bir öğrenci ekibi ile Üniversitenin çeşitli fakültelerini ve tarihi binalarını gezme fırsatı buldular. Sunum sırasında, üniversitenin çeşitli fakülteleri ve uzmanlık alanları yanı sıra sosyal aktiviteler ve uluslararası değişim programları hakkında bilgiler edindiler. Üniversitenin kampüsünü gezen ve çok beğenen öğrenciler, üniversiteye hazırlık motivasyonlarını yükselterek çalışma tempolarını daha da artırdılar.

Ziyaret sırasında, 2019 mezunu Boğaçi Üniversitesinde okuyan iki eski öğrencimiz 12. Sınıf öğrencilerimizle buluştu. Mezunlarımız üniversite sınavına hazırlık süreci, TYT ve AYT sınavları, üniversite hayatı gibi birçok konuda öğrencilerimizin sorularını yanıtladılar.

Mezunlarla buluşmak ve Boğaziçi Üniversitesini daha yakından tanımak öğrencilerimiz için oldukça keyifli ve yararlı oldu.