10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni | 2023

10 Kasım sabahı Notre-Dame de Sion Fransız Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri, Şişli Kaymakamlığı ve Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden kıymetli davetliler eşliğinde Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 85. yıl dönümünü anmak üzere saygı, özlem ve minnetle bir araya geldi.

Saat 9’u beş geçe tüm İstanbul’u baştan başa saran siren sesleri eşliğinde Atatürk’ün manevi huzurunda 2 dakikalık saygı duruşunda bulunan öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz sonrasında hep birlikte İstiklal Marşı’nı söylediler.

Şişli İlçesinden misafir öğrenci ve öğretmenleri de ağırladığımız törende Notre-Dame de Sion Fransız Lisesi Okul Müdürü Alexandre ABELLAN, sonrasında da Şişli İlçe Kaymakamı Sayın Ahmet Gazi KAYA günün anlam ve önemini vurgulayan konuşmalarını yaptılar.

Öğrencilerimizin şiir, müzik, vals ve halk oyunları eşliğinde teatral bir sunumla Türkçe ve Fransızca olarak sahnelediği tören büyük bir duygu yoğunluğu ile izlendi.

Gösterilerin akabinde ilçemizde düzenlenen «Kahramanım Atatürk», «Benim Gözümden Atatürk» ve «Atatürk’ü Anlamak» konulu; ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim öğrencileri arasında resim, şiir ve mektup yarışmalarının kazananlarına ödülleri verildi.

Notre-Dame de Sion Fransız Lisesi, ebediyete intikalinin 85. yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, özlem ve minnetle anıyor!