I. CinemaNDS Liseler Arası Kısa-Metraj Film Yarışması ödül töreni gerçekleşti

Notre-Dame de Sion bahçesi 24 Mayıs’ta capcanlıydı. Cannes Film Festivali döneminde, gençler Lisenin Sinema Kulübü CinemaNDS’nin düzenlediği 1.Liseler Arası Kısa-Metraj Film Yarışması’nın ödül töreninin kırmızı halısı üzerinde yürüdü.

Sanatçılar Berna Laçin, Altan Erkekli, sanat yönetmeni Dilek Başak ve yapımcı Tarkan Karlıdağ’dan oluşan jüri ön elemeyi geçen 11 film arasından seçimlerini gerçekleştirdiler.

Tören günü, katılımcılar, jüri üyeleri ve misafirler kırmızı halıdan geçerek salona girdiler. NDS’nin sinema kulübü üyeleri katılan tüm okullardan bir temsilci ile röportaj yaptı ve bu sırada fotoğraflar çekildi.

Törenin sunuculuğu üstlenen Lal Atakay ve Sinan Can Gülan sahneye ilk olarak, kısa bir açılış konuşması yapmak üzere, okul müdürü Yann de Lansalut’ü davet ettiler. Söz daha sonra, törende hazır bulunan iki jüri üyesi Berna Laçin ve Dilek Başak’a bırakıldı.

Yarışmaya katılan tüm kısa metraj filmlerden alıntıların yapıldığı bir gösterimin ardından sıra herkes tarafından beklenen ana, sonuçların açıklanmasına geldi :

En İyi Afiş Ödülü  : « Mavi » (Kağıthane Çok Programlı Anadolu Lisesi
En İyi Montaj Ödülü : « Kürk » (Beylikdüzü Özel Final Temel Lisesi)
En iyi Oyuncu Ödülü : Nilsu Albayrak « Hocus Pocus » (Istanbul Maltepe Eca Elginkan Anadolu Lisesi)
En İyi Senaryo Ödülü : « Kürk » (Beylikdüzü Özel Final Temel Lisesi)
Jüri Özel Ödülü : « Bebek » (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi)
En İyi Yönetmen : Batuhan Çelik « Kürk » filmi ile (Beylikdüzü Özel Final Temel Lisesi)
En iyi Film Ödülü : « Renk » (Sevinç Koleji)

Ödüller, kazananlara Yann de Lansalut. Berna Laçin, Dilek Başak ve NDS Sinema Kulübü Başkanı Asya Günen tarafından verildi. Bu esnada ödül kazanan filmlerin gösterimi yapıldı. Bu güzel projenin gerçekleşmesinde, okulumuzu sinema kulübü’ne yol gösteren rehber öğretmenleri Cemil Ceylan’a ve onun yokluğunda töreni hazırlama görevini devralan öğretmenimiz Hatice Onaran’a teşekkür edildi.

Tören, NDS okul orkestrasının yoğun istek ve beğeni üzerine iki kez sahneye çıktığı mini konser ile sona erdi.