Yeni NDS’li Öğrencilerin Tanışma Günü

Dokuzuncu sınıfa doğrudan geçiş sınavında başarılı olan ve iyi bir Fransızca düzeyine sahip on altı öğrenci, 3 Eylül Salı sabahı NDS’deki ilk günlerine başladılar.

İlk önce Lise Müdürü Yann de Lansalut ve Türk Müdür Başyardımcısı Suzan Sevgi onları oditoryumda karşıladı. Ardından öğrenciler, Müdür Yardımcısı Nadine Şenkür ve seviyelerinden sorumlu rehber öğretmen Gökçe Bilici ile tanıştılar. Kendilerine yönelik küçük bir oryantasyon oyunundan sonra sıra, okula kabulleri çerçevesinde öngörülen İngilizce sınavına geldi.

Hazırlık sınıfına bu yıl kaydolan öğrenciler ve velileri aynı gün öğleden sonra okul idarecileri ve öğretmenleriyle tanıştılar.

Okulda bir yıllarını dolduran otuzdan fazla öğrenci, yeni gelen arkadaşlarına sıcak bir karşılama ile destek vermek üzere hazır bulundular. Bilgi dosyalarının dağıtımı ve farklı hizmet sağlayıcılarının stantlarına yaptıkları ziyaretlerden sonra, hep birlikte Konser ve Gösteri Salonu’nda gerçekleşen toplantıya geçildi. Bilgilendirme toplantısı kısa bir tanıtımın ardından öğrenci ve velilerin sorularıyla devam etti.

Yeni öğrencilerimize hoşgeldiniz diyor, tüm öğrencilerimize mutlu, başarılı, gelişim dolu bir eğitim-öğretim yılı diliyoruz.