français | Türkçe

giriş

Violaine Cochard - klavsen

30 Kasım 2011, 19:30

| Konser , Barok müzik , Herkese açık

Davetiye için buraya tıklayın.

Müzik barok

Violaine Cochard - Klavsen

PROGRAM:

1.bölüm:

Süit n° 4 la (1656):
Allemande, Gigue, Courante, Sarabande

2.bölüm:

Prelüt ve Fughetta sol M BWV 902
Sinfonia n° 11 sol m BWV 797

Fantaisie la mBWV 922

Adagio re m BWV 964
Toccata re m BWV 913

VIOLAINE COCHARD – KLAVSEN

Violaine Cochard, yıllar geçtikçe ve barok dünyasından en etkin sanatçı ve topluluklarla çalıştıkça, partisyon ve bestecilere saygı duymakla birlikte, kendi müzik tarzını geliştirmiştir.

1973’te Angers’de doğan Violaine Cochard, klavsen eğitimine 8 yaşında, doğduğu kentin konservatuvarında, Françoise Marmin ile başlamıştır. 1991’de klavsen dalında bir birincilik ödülü, 1994’te ise oybirliğiyle basso ve klavsen dallarında iki birincilik ödülü almıştır. Haziran 1999’da Montreal Uluslararası Klavsen Yarışmasında Birincilik ödülüne layık görülmüştür.

Kurucusu olduğu Amarillis topluluğuyla üçlü oluşturarak, York (1995), Fnapec (1997) ve Gustav Leonhardt tarafından yönetilen Sinfonia (1997) gibi birkaç ünlü yarışmada da birincilik ödülü almıştır.

Üç yıl boyunca (1999-2002) Montpellier Bölgesi Devlet Konservatuvarında öğretmenlik yapan sanatçı, zamanının büyük bir kısmını çok sayıda toplulukla birlikte oda müziği çalmaya ayırmış, Paris’teki Cité de la Musique ve Auditorium du Louvre, Ambronay, Beaune, Sablé, Montreux, Utrecht ve Berlin Festivalleri, Nantes’taki Printemps des Arts et Folles Journées, Pisa’daki ‘Semaine sainte’ ya da Madrid Üniversitesi gibi Avrupa’nın belli başlı salonlarında resital ve konserler vermiştir. Violaine Cochard, sanatını Latin Amerika ve Japonya’da da icra etmektedir.

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi Veli / Bilgi E-OKUL web-mail