VOLEY (Vizyon Oluşturma Entegratif Yöntemi) 21-22 Ocak 2015 Grup Çalışma Günleri NDS’de

Lise öğrencilerinin geleceklerini yaratıcı bir süreç içinde tasarlamalarına destek olmak üzere hayata geçirdiğimiz VOLEY (Vizyon Oluşturma Entegratif Yöntemi) grup çalışmaları, bu yıl da 21 ve 22 ocak ayında 9. sınıf öğrencilerimizden istekli bir grupla gerçekleşti.

Lisemiz Rehberlik bölümü psikolojik danışmanlarının gözetiminde bu yıl altıncısını düzenlediğimiz VOLEY çalışması canlı, katılımcı, dinamik, yaratıcı bir ortamda geçmiştir.

VOLEY, öğrencinin kendi yaratıcı potansiyelini deneyimlemesine olanak sağlar. Grup çalışmalarında gence kişisel farkındalık kazandırarak kariyer yolculuğunda önemli bir başlangıç yapmasını sağlar.

Bu yıl bu ilk adımı atmış öğrencilerimizin grup çalışması sonunda izlenimlerinden bazıları şunlardır :

« Bence bu çalışmaya katılmak sadece öğrenciler için değil herkesin kendi vizyonunu belirlemesi ve kendini daha mutlu hissetmesi için çok doğru bir karar. Gerçekten çok eğlendim, VOLEY’den sonra bütün düşüncelerim değişti. Bazı arkadaşlarım gibi ben de bunu «HAYATIMIN DÖNÜM NOKTASI» olarak düşünüyorum. Sayenizde daha mutlu, özgüvenli ve kararlıyım. Herkese teşekkürler...»

« Ben, VOLEY’e katılmadan önce gelecekte yapmak istediklerim zaten kafamda şekillenmişti. Bu çalışmayı da hayallerime ulaşmamda bana yardımcı olması ve bana bir yol çizmesi için katılmıştım. Ve yaptığımız çalışmalardan birinde -konusu sürpriz olsun- hayallerime ulaşmamdaki engeli fark ettim. Bu açıdan bana yardımcı olmuş olduğunu düşünüyorum. Ancak VOLEY’ e katılmak isteyenlere önerim, yapılan çalışmaların sadece orada kalmaması ve aynı şekilde kendi başınıza da orada öğrendiklerinizi devam ettirmeniz. Bence, böylece VOLEY’den gerçekten büyük kazanımlarınız olabilir.»