Ulu Önder Atatürk ebediyete intikalinin 80. Yıl dönümünde törenle anıldı.

10 Kasım 2018 tarihinde, Ulu Önder Atatürk, ebediyete intikalinin 80. yıl dönümünde, 11 A’dan Zeynep Ş. ve 11 F’den Nareg E.’nin sundukları bir program çerçevesinde NDS’de törenle anıldı.

Türk Müdür Başyardımcısı Suzan Sevgi’nin konuşmasının ardından saat 9’u beş geçe Atatürk’e saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. 11 E’den Ela Ç.’nin açılış konuşmasını halk dansları grubunun zeybek havası izledi. Ardından 11 A’dan Lal Selin ve Beren B. ile 10 A’dan Yağmur O., modern dans gösterilerini gerçekleştirdiler.

11 B’den Cemre Ö., okuduğu şiirin ardından sahnedeki yerini 9 G’den Selin Y. ve kemanına bıraktı. 11 C’den Buse Gül L. ve 11 E’den Damla F.’nin Fransızca sunumlarından sonra, 11 B’den Ada C., Atatürk’ün sevdiği birkaç şarkıyı yorumladı. Onu sahnede 11 B’den Erdem C. ve Elif Yasemin T. bir okuma parçası için, 10 D’den Duru H. ise « O Anda » başlıklı bölüm için sazıyla izledi. 9 C’den Ulaş B., Müzik Kulübü’nden arkadaşları 9 E’den Derin Tulca Ö. Ve Lara T.’ye «İnsan İnsan» başlıklı muhteşem yorumları için piyanoda eşlik etti.

11 F’den Çağla D. ve 11 E’den Nil O.’nun okudukları İngilizce metinden sonra, piyanoda 11 A’dan Dilay Y. ve kemanda 11 A’dan Ada Enön, «Veda» adlı parçayı seslendirdiler. L3 sınıfı öğrencilerinden oluşan ses korosunun “Yıkın Heykellerimi” başlıklı parçayı seslendirmesinin ardında Okul Müdürü Yann de Lansalut kapanış konuşmasını gerçekleştirdi.

Ayrıca 10. sınıf öğrencileri, öğretmenleri Aysun Coolen’le gördükleri Plastik Sanatlar dersi çerçevesinde 10 Kasım’ı çağrıştıran fotoğraf panoları gerçekleştirdiler.
Bunların yanı sıra, 10 sınıfı öğrencileri, 10 Kasım günü Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşen Atatürk’ü anma törenine katıldılar.