français | Türkçe

giriş

Trio TRIOLE

12 Mayıs 2022, 19:30

| Konser , Klasik müzik , Rezervasyon ile

Dikkat: Konser tarihindeki mevcut sağlık koşulları ve yürürlükteki mevzuat saklı kalmak koşuluyla, katılım sadece rezervasyonla mümkündür.

İç mekânda gerçekleşen etkinliklerimize kademeli olarak yeniden başlamayı planladığımız bu süreçte, misafirlerimizi kabul etme kapasitemiz sosyal mesafe kuralları ve konserin huzurlu bir ortamda gerçekleşmesini sağlayacak olanaklarla sınırlıdır. Rezervasyonlar için gerekli link, konserden bir hafta önce çevrim içi yayınlanacaktır.
Kabul edilen seyirci sayısının izin dâhilindeki kapasiteyi hiçbir zaman aşmamasını sağlamak için, rezervasyonlar sadece çevrim içi yapılabilir. Telefonla rezervasyon kabul edilmez.

Sağlık koşullarındaki değişim ile resmî makamların talimat veya tavsiyeleri doğrultusunda, konser her zaman iptal edilebilir veya başka bir tarihe ertelenebilir. Bizi takip ederek bu konudaki güncellemelerimizden haberdar olabilirsiniz.

Trio TRIOLE

Engin Kansu: Arp
Elena Ünaldı : Viyola
Prof. Cem Önertürk: Flüt

Program
Program, daha sonra internet üzerinden ilan edilecektir.

Engin Kansu, arp

Müzik eğitimine 2002 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarında Müjgan Aydın ile başladı. Öğrencilik yılları boyunca Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası, Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası ve Türkiye Gençlik Senfoni Orkestrası olmak üzere bir çok gençlik orkestrasında görev aldı. 2012 yılından itibaren çalışmalarını Detmold (HFM) Müzik Yüksekokulunda Godelieve Schrama ile devam etti ve bu kurumdan üniversite ve master diplomalarını aldı. 2015 yılında Sıdıka Özdil’in ‘Aganta Burina Burinata’ adlı solo arp eserinin Türkiye prömiyerini gerçekleştirdi. 2016 yılında Macaristan’ın Szeged kentinde düzenlenen 4.Uluslararsı Arp Yarışması’nda mansiyon ödülü aldı. Aralarında Isabelle Moretti, Sivan Magen, Skaila Kanga, Alice Giles, Andrew Lawrence King gibi isimlerin bulunduğu bir çok sanatçının ustalık sınıflarına katıldı. 2018 ve 2019 yıllarında Mahler Oda Orkestrası ile orkestranın genç sanatçılara yönelik yürüttüğü akademi programı kapsamında Almanya’da konserler verdi. 2019’un Haziran ayında Duisburg Filarmoni Orkestrası’nın açtığı stajyerlik sınavını kazandı. 2019/2020 sezonunda birçok opera ve senfoni projesinde görev aldı. Sanatçı 2020 Eylül ayında Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO)’nın kadro sınavını kazandı ve Detmold Müzik Yüksekokulu (HFM)’nda yapmış olduğu doktora çalışmalarını 2020 Kasım ayında tamamlayarak CSO’daki görevine başladı.

Elena Ünaldı, viyola

Müzik dünyasının en köklü kurumlarından biri olan Moskova – Çaykovski Devlet Konservatuvarı mezunu Elena Ünaldı, müzik hayatına beş yaşındayken Sibirya’nın Novokuznetsk şehrinde keman ile başladı. On iki yaşından itibaren viyola çalmaya başlayan Ünaldı, daha sonra Moskova Özel Gnesin Müzik Lisesinde Devlet Sanatçısı Elena Ozol ve Çaykovski Devlet Konservatuvarında Doçent Roman Balaşov’un öğrencisi oldu. Moskova’daki eğitimi boyunca ‘Gnesin virtüözleri’ ve ‘Moskovia’ gibi birçok oda müziği orkestralarına üye olup Almanya, İsviçre, Hollanda ve İtalya’da turnelere katıldı.
Ünaldı, İtalya’nın Siena şehrinde düzenlenen“Chigiana Müzik" Akademisinde dünyaca ünlü viyola sanatçısı Yuri Başmet’in çalıştayına katılarak sanatçı ile yoğun bir şekilde çalışma fırsatı buldu. Oda müziğine büyük ilgi duyan Ünaldı, 2011 ve 2012 yıllarında Kapadokya’da düzenlenen "Klasik Keyifler" oda müziği festivaline, 2016 ve 2018 yıllarında da Finlandiya’da düzenlenen ‘Kamarihelmi’ oda müziği festivaline katılıp konserlerin yanı sıra genç müzisyenlere çalıştaylar da verdi.
Elena Ünaldı şu anda kariyerine aktif olarak yurt Türkiye’de ve yurt dışında devam etmekte ve “NEMETH QUARTET” üyesi olarak düzenli konserler vermektedir. Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarında viyola ve oda müziği öğretmenliği yapan Ünaldı aynı kurumda doktora çalışmalarını Prof. Görkem Çalgan ile sürdürmektedir.

Cem Önertürk, flüt

1986 yılında Ankara’da doğdu. Müzik eğitimine on iki yaşında iken İlhan Baran ile başladı. 1999 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi sınavını kazandı ve Stiliana Stavreva’nın flüt sınıfına kabul edildi. Gülşen Tatu, Robert Winn, Patrick Gallois, Maurice Steger ve Emmanuel Pahud’un Master Class’larına aktif olarak katıldı. Şubat 2005’te Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası ile Unicef yararına solist olarak konser vermiştir. Mart 2006’da "Yamahascholarship", 2007’de DAAD (Alman Akademik Değişim Servisi) müzik burslarına layık görülmüştür. 2007 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinden Onur Derecesiyle mezun olan Önertürk, Hochschule für Musik und Theater Hannover’in, ve Hochschule für Musik und Theater München’in master programlarına kabul edilmiştir. Cem Önertürk Hochschule für Musik und Theater München’de Prof. Andras Adorjan ile yüksek lisans çalışmalarını 2009 Eylül ayında; doktora çalışmalarını Stiliana Stavreva ile Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Enstitüsünde 2013 Haziran ayında tamamlamıştır. 2015 Nisan ayında doçent unvanı almıştır. 2007 yılının Eylül ayında ise Türkiye’de ilk kez düzenlenen “Cahit Koparal Flüt Yarışması”nda birincilik ödülünü kazanmıştır. 2009-2010 konser sezonunda Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ile A. Khachaturian flüt konçertosunu seslendirmiştir. 2008 Temmuz ayında “Young Euro Classic” yaz festivali kapsamında kurulan orkestra ile Çin Halk Cumhuriyeti’nde Şanghay ve Pekin şehirlerinde, Almanya’da Münih ve Berlin şehirlerinde orkestra ile konserler vermiştir. 2011 yılının Haziran ve Temmuz aylarında ünlü şef Lorin Maazel’in yönettiği “Castleton Festival Orchestra” ile Amerika ve Kanada turnelerine katılmış, on sekiz konserde solo flütist olarak görev almıştır. Sanatçı, Kapadokya’da her yaz düzenlenen “Klasik Keyifler Müzik Festivali”, 2013 yılından itibaren Afyon Müzik Festivali ve Opus Amedaus Müzik Festivali, Hezarfen Ensemble ile 2013 yılında Berlin’de düzenlenen “Marz Musik” Modern Müzik Festivali ve Münster Müzik Festivallerinde sahne almıştır. 2015 yılında düzenlenen MUSMA nefesli beşlisi ile Ankara müzik festivali için konser vermiştir. Önertürk halen Bilkent Senfoni Orkestrası, Ankara Filarmoni Orkestrası, Tekfen Filarmoni Orkestrası, Hezarfen Ensemble, Goodfellas Ensemble, Anadolu Nefesli Beşlisi, TrioNeo ve DuoSonant müzik toplulukları ile konserler vermekte, Bilkent Üniversitesi ve Ankara Üniversitesinde flüt anasanat dalı dersleri vermektedir.

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi Veli / Bilgi E-OKUL web-mail