français | Türkçe

giriş

St. Malo 2008 Devam Ediyor...

SAINT- MALO

Saint- Malo herkesin beğeneceği güzel şehirlerden biri olmakla beraber, tarihi açıdan çok zengin bir şehir. İngiltere’ye yakın olduğu için Yüz Yıl Savaşları’nın yoğun olarak yaşandığı bir yer. Bu yüzden buranın büyük surlarla çevrili olduğunu ve yıkılan eski evlerin ve kathedrallerin restore edildiğini görebilirsiniz.

Eğer vapurla bir gezinti yapmaya karar verirseniz, Notre Dame de Bizeux’yü görebilirsiniz. İnsanlar bu heykelin balıkçılara şans getirdiğine inanıyorlar.
Grand-Be’nin önünden geçerken Chateaubriand’a selam verebilirsiniz.

Burada sizi en çok şaşırtan olaylar, deniz ve hava olacaktır. Saint Malo’da gel-gitler yaşanıyor; deniz yükseliyor ve alçalıyor. Su seviyesi alçaldığı zaman insanlar, adacıklara yürüyerek geçebiliyorlar.

Yanınıza mutlaka kalın birşeyler almalısınız; çünkü buranın havası çok değişken. Saint Malo’nun içlerinde yağmur yağarken plajda güneşlenebiliyorsunuz. İnanması zor ama gerçek.

Fransızları kibarlıklarıyla tanırız; bu gerçekten çok doğru, yayalara yol veriyorlar. İnsanlardaki kibarlık, dilin yumuşaklığı hemen hissediliyor.

Burda olmaktan çok mutluyum. Yeni insanlar tanımak, yeni arkadaşlar edinmek, dilinizi geliştirmek ve güzel bir tatil yapmak için aradığınız her şey burada. Teşekkürler Saint Malo...

«İmge BEĞENDİ»

Ekler

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi Veli / Bilgi E-OKUL web-mail