français | Türkçe

giriş

Shaun Choo, piyanist

18 Ekim 2018, 19:30

| Konser , Klasik müzik , Herkese açık

2017 İstanbul Orchestra’Sion-Uluslararası Piyano Yarışması’nda Birincilik Ödülü alan Piyano Resitali.

PROGRAM:

J.S. Bach/F. Busoni : Şakon re minör L. v. Beethoven: 32 varyasyon do minör WoO 80 C. Debussy: Sevinçli Ada N. Kapustin: Konser etüdü No. 3 «Toccatina»

***Ara***

F. Busoni: Chopin’in bir prelüdü üzerine 10 varyasyon F. Chopin: Scherzo No. 2 si bemol minör Op. 31 F. Chopin: Balad No. 4 fa minör Op. 52 S. Choo: «Rondo Fashionisto»

SHAUN CHOO, piyanist

Singapur doğumlu Shaun Choo, piyano eğitimine yedi yaşında başlar. On dört yaşında, Lena Ching yönetiminde, müzik yorumu alanında diplomasını aldıktan sonra, öğrenimine yurt dışında, Avusturya’da, Salzburg Mozarteum Üniversitesinde ünlü profesörler Karl-Heinz Kämmerling ve sanatta yüksek lisans diplomasına sahip Andreas Weber yönetiminde devam eder. Shaun’un kariyeri ona Avrupa ve Asya’yı gezme olanağı tanır. Kendisi, Pekin Ulusal Sahnesi, Bregenz Konser Salonu (Avusturya), Leipzig’in meşhur konser salonu « Gewandhaus » (Almanya), Chopin’in doğduğu köy Zelazowa Wola (Polonya), gibi pek çok yerde konserler verir. Schwetzingen Festivali, Uluslararası Duszniki Piyano Festivali (Polonya) ve Deutschlandsberg (Almanya) Piyano Baharı gibi pek çok festivale davet edilir. Shaun Choo, farklı uluslararası etkinliklerde de çalmıştır. Genellikle Konstanz Filarmoni Orkestrası (Almanya), Mozarteum Senfoni Orkestrası (Avusturya), Daegu Filarmoni Orkestrası (Güney Kore) ve Leipzig Akademi Orkestrası (Almanya) gibi orkestraların solisti olarak çalmıştır. Shaun, uluslararası on yarışmada derece almıştır. Bunlardan sekizinde birincilik ödülüne layık görülmüştür. 3. Uluslararası Piyano Yarışması – İstanbul Orchestra’Sion’da galip gelmiş, Macaristan, Fransa, Çin, Güney Kore ve Avustralya’da Uluslararası Chopin Yarışmaları’nda beş kez derece kazanmıştır. Shaun başka başarılara da imza atar: Rotary Kulübü Piyano Yarışması; Lindau (Almanya); Grotrian Steinweg Piyano Yarışması, Pekin; ZF MusikPreis Friedrichshafen Yarışması (Almanya), Uluslararası Paris Yarışması « Flame » ve Blüthner Golden Tone Ödülleri, Viyana. Tutkulu bir besteci olarak, Shaun, resitallerde kendi eserlerini de çalmaktadır. İki yıllık askerlik hizmeti sırasında, Singapur Silahlı Kuvvetleri kendisine bir müzik siparişi verir. Pek çok ustalık sınıfını yöneten Shaun, Mozarteum Uluslararası Yaz Akademisinde öğretim üyesidir. Kuzey Karolina’daki Chun Üniversitesinde (Amerika Birleşik Devletleri), yardımcı profesörlük unvanı sahibidir. Shaun, şu anda, Mozarteum Konservatuvarında ünlü profesör Jacques Rouvier’nin sınıfında ve piyanist Dang Thai Son yönetiminde master öğrenimi görmektedir.

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi Veli / Bilgi E-OKUL web-mail