français | Türkçe

giriş

«SINIRAN NEHİRLER » Sergisi

27 Eylül → 24 Kasım 2018

| Sergi , Herkese açık

«SINIRAN NEHİRLER» Sergisi

Paylaşımdaki Su

Franck Vogel, 6 simgesel nehri keşfetmek için bizi bir fotoğraf yolculuğuna çıkarıyor: Brahmapoutra, Nil, Kolorado, Şeria, Mekong ve Ganj.

Franck Vogel, bu çalışmasıyla, suyla ilgili sorunsalların merkezinde konumlanan ekonomik, ekolojik ve jeopolitik meseleleri gözler önüne seriyor.

Franck Vogel, Fotoğraf Muhabiri

Franck Vogel, toplumsal ve çevresel konularda uluslararası basın için fotoğraf muhabiri olarak çalışmaktadır (GEO, Paris Match, Stern, Le Monde diplomatique…). Hindistan’da Vaişnavlar ve Tanzanya’da Albinolar üzerine yaptığı röportajlarla tanınmaktadır. 2012’den beri, sınır ötesi nehirlerde suya erişimle bağlantılı gerginliklerle ilgilenmektedir. Fotoğrafları dünya çapında sergilenmekte (Paris’te Pavillon de l’Eau, Singapur’da Gardens by the Bay, COP22, Birleşmiş Milletler…) ve BBC’de veya New York’taki Columbia Üniversitesinde tanıtılmaktadır. Yapıtının birinci cildi, Fleuves Frontières ( Sınır Aşan Nehirler ), 2016’da La Martinière Yayınları’ndan çıkmıştır.


Metinlerin yazılış aşamasında, France 24 muhabiri Ségolène Allemandou’nun yardımına başvurmuştur. Haritalar, Thierry Renard; tasarım çalışması ise Juste Ciel tarafından gerçekleştirilmiştir.

Serginin resmi açılışı, 27 Eylül 2018 tarihinde gerçekleşecektir. Ardından sergi, 28 Eylül-24 Kasım 2018 tarihleri arasında (Pazar günleri hariç), 11.00-18.00 saatleri arasında (gösteri veya konser akşamları 19.30’a kadar) ziyarete açık olacaktır.

Sergi komiseri: Ferit DÜZYOL FD+ & Notre-Dame de Sion Fransız Lisesi

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi Veli / Bilgi E-OKUL web-mail