Prof. Dr. Filiz Ali NDS’de

Türk Edebiyatı’nın ölümsüz kalemlerinden Sabahattin Ali’yi anmak amacıyla, kızı, müzikolog Prof. Dr. Filiz Ali’nin katılımıyla okulumuzda 17 Nisan 2018 tarihinde bir etkinlik düzenlendi.

11. sınıf öğrencilerimizin izlediği etkinlik, YKY Kültür-Sanat’ın “Sabahattin Ali’nin Şehirleri” adlı sergisini gezen öğrencilerimizin izlenimlerini içeren fotoğraflardan oluşan bir kısa film gösterimi ile başladı.

9-F sınıfından Ece M. bu gösteriye piyano ile eşlik etti. Ardından 11. sınıf öğrencilerimizden Helin El. ve Meriç, yazarın Kürk Mantolu Madonna adlı romanından uyarlanan bir bölümü sahnede canlandırdı.

Okul orkestramız, Sabahattin Ali’nin Hapishane Şarkıları adlı şiirlerinden bestelenen “Aldırma Gönül” adlı parçayı seslendirdi. Etkinliğimiz, Filiz Ali ile ilgili bir bir belgesel gösterimi ile devam etti.

Duygulu anlara sahne olan etkinlik, Filiz Ali’nin öğrencilerimizle kısa sohbeti ve soruların cevaplandırması ile sona erdi.

Değerli konuğumuz Filiz Ali, çekilen hatıra fotoğrafının ardından etkinliğe katkı sağlayan öğrencilerimize tek tek teşekkür ederek onlarla gelecek planlarına dair söyleşme fırsatı da buldu.