français | Türkçe

giriş

Piyano Resitali: Nikolaos Samaltanos

7 Kasım 2013, 19:30

| Konser , Klasik müzik , Herkese açık

- 
Davetiye için buraya tıklayın.

Klasik Müzik

Program:

– Ara –

n°1 Andante religioso
n°2 Kinder-Tanz
n°21 Romance-Lied

Nikolaos Samaltanos, piyano

Nikolaos Samaltanos, Atina ve Moskova Konservatuvarlarında, Aliki Vatikioti ve Evgeny Malinin ile eğitim aldı. Samaltanos adı, sanatçının “En Büyük Yunan Bestecisi” Nikos Skalkottas’ı yeniden keşfettirmesi ve Skalkottas’ın eserlerini BIS Records’la plağa kaydederek Tempo Cambridge Press tarafından “2001 yılının en iyi kaydı”, saygın Gramophone dergisi ve diğer basın organlarınca da “önemle tavsiye edilir” övgülerini almasıyla ön plana çıkmıştır.

Nikolaos Samaltanos 2008’de Fransız Lirik Plak Akademisinin Gérarld Moore Ödülünü aldı.

Alexeï Ogrintchouk, Zoria Shikhmourzaeva, Eric Aubier, Christophe Sirodeau gibi ünlü meslektaşlarıyla birlikte verdiği solo ve oda müziği konserleri ve yaptığı plak kayıtları arasında, sık sık eserlerin dünya prömiyerleri yer almaktadır. MusicWeb sitesi, Samaltanos’un ünlü Rus besteci Samuil Feinberg kayıtları için bir “keşif” ifadesini kullanmıştır.

Sanatçı, başka önemli diskografi projelerine de katılmaktadır. (Sony Classics’ten "Esprit du piano français" ) Francis Poulenc’in 2 piyano için partisyonlarının tümünün Samaltanos kaydı 2013’te Indesens Records imzasıyla yayınlayacaktır.

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi Veli / Bilgi E-OKUL web-mail