français | Türkçe

giriş

Flüt - Piyano İkili

14 Şubat 2013, 19:30

| Konser , Klasik müzik , Herkese açık

Klasik müzik

Serguei Gavrilov, Piyano

Maria Gavrilova, Yan flüt

PROGRAM:

*** Ara ***

SERGUEI GAVRILOV

Serguei Gavrilov, Rusya’nınTaganrog şehrinde doğdu. Kichinau’da Moldovya Devlet Konservatuvarında piyano eğitimi aldı. Uzmanlığını, solist ve Prof.Voyçehovski’yle beraber "eşlik eden" olarak yaptı. Buna ek olarak orkestra yöneticiliği dersleri aldı. Mezuniyetten önce Serguei Gavrilov, Moldovya Devlet Operasına "korepetitör", mezuniyetten sonra ise Rusya Krasnoyark Opera ve Balesine "Baş Korepetitör" olarak davet edildi.

1981’den1989’a kadar Moldovya Devlet Filarmoni Orkestrasında solist olarak çalıştı.1989’da Romanya Devlet Operası tarafından organize edilen, Cluj Napoca’daki(Romanya) Korepetitör Yarışmasını kazandı.Daha sonra hem Romanya Devlet Operasında ’’BaşKorepetitör’’ hem de aynı şehirde bulunan Macaristan Operasında ’’korepetitör’’ olarak çalıştı.

Serguei Gavrilov, 1991’de İstanbul Devlet Opera ve Balesine ’’korepetitör’’ ve orkestra şefi olarak davet edilerek Eylül 2010’a kadar burada çalıştı. 2007 Eylülünde Haliç Üniversitesi Konservatuvarında piyano ve ’’korepetitör’’ öğretmeni olarak da çalışan Gavrilov, 1997’den beri eşlik ettiği İstanbul Avrupa Korosu’na Eylül 2010’da Şef olarak atandı.
Sanatçı, birkaç kez Rafael Concerts prodüksiyonlarına "eşlik eden" olarak davet edildi.

Serguei Gavrilov, İstanbul’daki Uluslararası ’’Leyla Gencer’’ Şan Yarışmasında da daimi "eşlik eden" olarak çalışmaktadır.

MARIA GAVRILOVA:

Müzisyen bir ailenin çocuğu olan Maria Gavrilova, çok genç yaşta keman, piyano ve flüt öğrenmeye başlar. 11 yaşından itibaren, öğrenimine yan flütle devam etmeye karar verir. 1996’da, Moldavya’nın Kişinev kentinde Uluslararası «Eugen Coca» Yarışmasında ödül alır. Aynı yıl, «Barroco» enstrümantal topluluğuyla Fransa, Macaristan ve Rusya’da turneye çıkar.

2001 yılında, öğrenimine Bükreş Devlet Müzik Üniversitesinde Virgil Francu ile devam eder. 2004 yılında, Avrupa bursuyla Paris Yüksek Müzik ve Dans Devlet Konservatuvarında okuma hakkı kazanır. Burada, öğretmenleri Pierre-Yves Artaud, Florence Souchard-Delépine ve Pierre Dumail’den, flüt ve pikolo (barok flüt) flüt dersleri alır. Flüt ve Oda Müziği derslerini Berlin’deki Hanns Eisler Yüksek Müzik Okulunda öğretmenleri Benoît Fromanger, Pirmin Grehl, Tabea Zimmermann ve Maria Graf ile tamamlar.

Maria Gavrilova, Paris’te «Buffet Crampon» Yarışmasında Birincilik Ödülü, Moskova’da «Sergueï Prokofiev» Oda Müziği Yarışmasında Üçüncülük Ödülü gibi birçok ödül almıştır. Peter Lucas Graf, Jacques Zoon, Barbara Gisler-Haase, Gaby Pas-Van Riet ve Julien Beaudiment’ın ’master’ sınıflarına katılmıştır. Ayrıca Serge Saïtta’dan traverso dersleri almıştır.

Maria Gavrilova, Bükreş Filarmoni’de, Viyana’daki Romanya Enstitüsünde, Wiener Neustadt’da, Berlin ve Paris’te flüt ve piyano resitalleriyle birlikte, oda müziği konserleri vermiştir. Ayrıca, Bükreş Filarmoni Orkestrasıyla çalışmış, üç yıl boyunca da, İstanbul Devlet Opera Orkestrasında flütçü olarak görev yapmıştır.

Sanatçı, flütçü kariyerinin yanı sıra, Lyon Üniversitesinde Uluslararası Sanat ve Kültür Projeleri Geliştirme Yüksek Lisansından ikincilik derecesiyle mezun olmuştur. Halen yaşamakta olduğu Fransa’da öğretmenlik yapmaya ve oda müziği kariyerine devam etmektedir.

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi Veli / Bilgi E-OKUL web-mail