Öykü ve Ali, Yeni 140 NDS Öğrencisinden İkisi...

Öykü Kuzman, oturduğu şehir Bursa’dan, Şahinkaya Koleji’nden geliyor. Fransızca öğrenmeyi diliyor. Ailenin eski bir dostu ve lisenin eski öğretmeni Nami Başer, kendilerine NDS’den çok bahsetmiş ve kurumumuzu seçmelerini önermiş.

Eğitim yılı başlamadan, Öykü, annesiyle birlikte birçok kez okula geldi. Okul açıldığında, ikisinden hangisinin daha heyecanlı olduğunu söylemek zor... Notre-Dame de Sion’da öğrenim görmesi için, ailesi ona Ortaköy’deki bir öğrenci yurdunda yer bulmuş. Öykü, sadece hafta sonları ve tatillerde Bursa’ya dönecek.

Fransızca hakkında hiçbir bilgisi olmasa da, genç kız onu hoş ve bir edebiyat dili olarak görüyor. Ailesi özellikle Marcel Proust’un eserlerini, annesi ise Fransız filmlerini beğeniyor.

Lise takımında voleybolcu olan öğrencimiz Deniz, bahçede Öykü’nün ince uzun silüetini görünce, onunla konuşmaya başlıyor ve kendisine hemen voleybol oynamayı düşünüp düşünmediğini soruyor. İki öğrenci, anında kendi aralarında iletişim kuruyor ve birbirlerinin telefon numaralarını alıyorlar. Böylelikle yeni öğrencimiz hemen arkadaş edinmiş oluyor.

Ali Omacan ise, ailesiyle birlikte okul tanıtım toplantısına geldi. Nişantaşı’nda oturduğundan dolayı liseye gelmek için fazla uzun bir yol kat etmemiş. Öncesinde, Fulya’daki Erkan Ulu Kolejinde öğrenim görmüş.

Seçimlerini yapmadan önce, ailece pek çok liseyi ziyaret etmişler ancak verdiği ciddi eğitimle NDS’nin diğerleri arasında en iyisi olduğuna karar kılmışlar.

Öykü gibi, Ali de Fransızca tek bir kelime bilmiyor. Ancak yine de Fransızca tercih ettiği bir dil. Ali, sonrasında üniversite eğitimine Fransa’da devam etmeyi arzuluyor.

Her ikisine ve Hazırlık sınıflarındaki diğer 138 öğrencimize, Notre-Dame de Sion çatısı altında, beş senelik öğrenimleri boyunca, verimli ve mutlu yıllar geçirmelerini diliyoruz.