Otuz beş NDS öğrencisinin Londra yolculuğu

NDS’nin 9., 10. ve 11. sınıflarından otuz beş öğrenci 13 – 18 Nisan 2017 tarihleri arasında İngilizce öğretmenleri Jülide Dağtekin, Beatris Fındık et Banu Hatipoğlu eşliğinde Londra’ya hem eğitici hem de turistik bir yolculuk yaptılar.

Çok yoğun geçen bu yolculukta Greenwich Kraliyet Gözlemevi ve kentin tarihî olaylarının canlandırıldığı London Dungeon, Big Ben Saati, Picadilly Meydanı, Covent Garden ve Trafalgar Meydanı, Oxford, Regent Bulvarları ile diğer çeşitli parklar (Hyde, Green,…) ziyaret edildi.

Grup ayrıca Westminster Abbey ve Buckingham Kraliyet Sarayını ziyaret etti, London Eye dönme dolabına bindi.

Programlarında Bilim Müzesi, Charles Dickens Müzesi, British Museum, Baker Street’teki Sherlock Holmes Museum ve Tate Modern gibi birkaç müze de yer aldı.

Öğrenciler ayrıca ünlü Oxford Üniversitesini gezip aynı adı taşıyan köyü görebildi.

Grup, St Paul Katedralindeki Paskalya kutlamalarının bir bölümüne de tanık olduktan sonra Thames’de bir de tekne turu yaptı.

Öğrenciler ve öğretmenleri, Princes of Wales Tiyatrosunda “The book of Mormon” adlı müzikali, “The Globe of Shakespeare” Tiyatrosunda “Othello” oyununu da izleme ayrıcalığına sahip olduktan sonra Warner Bross Harry Potter stüdyolarını da gezdiler.