français | Türkçe

giriş

Olivier Moulin, piyano

9 Ekim 2014, 19:30

| Konser , Herkese açık

Piyano resitali

Olivier Moulin, piyano

Davetiye için buraya tıklayın.

Program:

"Fransız Süitleri, Rameau’nun Anısına"

Prélude
Menuet
Clair de Lune
Passepied

Hommage à Rameau (extrait des Images)

Allemande
Courante
Gigue en Rondeau I
Gigue en Rondeau II
Le Rappel des Oiseaux
Rigaudon I – Rigaudon II et Double
Musette en rondeau
Tambourin
La Villageoise

Prélude
Fugue
Forlane
Rigaudon
Menuet
Toccata

Olivier Moulin

Lyon’da doğan Olivier Moulin, Lyon Müzik ve Dans Yüksek Devlet Konservatuvarının önce Eric Heidsieck, ardından Géry Moutier’nin sınıfından oy birliğiyle birinci seçilerek mezun oldu. Aynı kurumun uzmanlaşma kısmından sonra, eğitimine Salzburg’un Mozarteum Üniversitesinde, Karl-Heinz Kämmerling ve Clemens Hagen’ın sınıflarında devam etti. Burada, jürinin onayıyla ’’Master of Arts’’ derecesini aldı. Sanatçı, eğitimi boyunca Aldo Ciccolini, Yvonne Loriod-Messiaen, Jacques Rouvier, Jean-François Heisser, Sergio Perticaroli gibi ustaların aydınlatıcı tavsiyelerinden yararlandı.

Radio-France’ın ’’Royaume de la Musique’’ adlı yarışmasında Birincilik Ödülü alarak dikkatleri üzerine çeken Olivier Moulin, Uluslararası ’’Epinal’’ ve ’’Jeunesses Musicales de France’’ Yarışmalarından; ayrıca Uluslararası Maurice Ravel Akademisinden de çeşitli ödüller almıştır. Bunun dışında genç Fransız müzisyenlerin yurdışında tanınmasına katkıda bulunan ’’Mécénat Musical Société Générale’’’in ve Culturesfrance’ın « Déclic » adlı programının desteğini de kazanmıştır. Ardından La Roque d’Anthéron, Montpellier ve Radio-France, Lille Clef de Soleil, Pianos folies
du Touquet, Journées lyriques de Chartres, Divonne, Sully-sur-Loire, la Vézère, Croisements - Pekin, Festival Virtuosi - Brezilya… gibi büyük festivallere ve Fransa’nın (Grand Auditorium de Radio-France, Salle Gaveau, Salle Cortot, Unesco, Auditorium du Louvre, Arsenal de Metz…), Avrupa’nın (Avusturya, Almanya, Belçika, İspanya, Norveç, Portekiz, Slovakya, İsviçre, Türkiye…), Asya’nın (Japonya, Çin, Güney Kore) ve Amerika’nın (Brezilya, Meksika...) itibarlı salonlarına davet edilmiştir. Konserleri, Fransız medyasında ve yabancı medyada düzenli olarak yayınlanmaktadır.
Olivier Moulin ayrıca Fransız ve yabancı orkestralarla işbirliği yapmıştır: l’Orchestre National de Lorraine, l’Ensemble Orchestral de Montbéliard, Wuhan Filarmoni Orkestrası (Çin), la Camerata de Coahuila (Meksika)…

Oda Müziği tutkusuyla, David Guerrier, le Fine Arts Quartet, Radio-France Filarmoni Solistleri, Bertrand Chamayou, Jérôme Dorival… gibi çok sayıda sanatçıyla sahneye çıkmaktadır. 2010 yılında Eve Ruggieri ile birlikte, Frederic Chopin’in Hayatı konulu konferanslara ve konserlere katılmıştır.

Franz Liszt’in müziğine ayırdığı ilk solo plağı, Ameson/Codaex etiketiyle Ekim 2011’de çıkmıştır. Olivier Moulin Cenevre Müzik Konservatuvarında ve Epinal’daki Gautier Konservatuvarında piyano öğretmenidir. Ayrıca düzenli olarak, Fransa ve Asya’da master sınıflarına (Ustalık kursları) çalışmalar yapmak üzere davet edilmektedir.

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi Veli / Bilgi E-OKUL web-mail