Okul Müdürümüze Fransa’nın Türkiye Büyükelçisinden Palmes Academiques Şövalyesi Nişanı

Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Ekselansları Hervé Magro Okul Müdürümüz Yann de Lansalut’ye 7 Ekim tarihinde Fransız Sarayında düzenlenen törende Palmes Academiques Şövalyesi Nişanını takdim etti.

Aynı törende Saint Benoit Fransız Lisesinin Müdürü Pierre Gentric de Palmes Academiques Şövalyesi Nişanı ile onurlandırıldı.

Törene, pandemi koşulları nedeniyle kısıtlı sayıda katılımcı davetliydi.

Neslin Değişen Sesi Okulları Müdürü Aylin Kızıler Arslan, Notre Dame de Sion Fransız Lisesi Eğitim Vakfı Başkanı Füsun Türkmen ve vakıf üyesi Lale Tekbaş, NDS’liler Derneği Başkanı Lale Murtezaoğlu, okulu temsilen tamamı NDS mezunu uzun süredir okulda görev yapan idareci, öğretmen ve personel törende hazır bulundu.

Okul müdürümüzün uzun yıllardır yaptığı çalışmaları dile getiren Büyükelçi, Müdürümüzün kültür ve sanat alanı ile robotik alanında yapmış olduğu inovatif çalışmalardan bahsetti. Büyükelçi, İstanbul Konsolosu olduğu dönemde okulun bazı etkinliklerine bizzat katılma şansı bulduğunu belirterek çalışmaların içerik ve kalitesinden etkilendiğini dile getirdi. Label France Education markasına sahip olan « mükemmel » okul (école d’excellence) olarak değerlendirdiği Notre Dame de Sion’un gelişimindeki katkıları için Okul Müdürümüzü kutladı.

Müdür Yann de Lansalut teşekkür konuşmasında öncelikle ailesinden aldığı değerleri dile getirdi.

Kabul ve eşlik etmek, bilmek, hizmet etmek ( accuellir, savoir, servir ) değerlerini tüm hayatı boyunca uyguladığını ve beraber çalıştığı ekiplerle birlikte bu hizmeti sürdürmenin mutluluğunu yaşadığını belirtti. Sözlerini eşine teşekkürleriyle tamamladı.

Notre Dame de Sion Fransız Lisesi öğretmenleri ve personeli olarak Okul Müdürümüzün çalışmalarının bu şekilde takdir edilmesinin haklı gurur ve onurunu yaşıyor, kendisini içtenlikle tebrik ediyoruz.