Öğrencilerimiz Yaşar Kemal’i anma etkinliğinde okulumuzu temsil ettiler

27 Şubat 2019 tarihinde Yaşar Kemal’i anma etkinlikleri kapsamında, Sarıyer Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte 10. sınıf öğrencilerimiz okulumuzu en iyi şekilde temsil etti.

«Gençler Yaşar Kemal’i Anlatıyor» adlı öğrenci panelini düzenleyen üç okulun katılımcı öğrencileri «Yaşar Kemal Romanlarında Umut, Değişim ve Mit» konulu bildirilerini sundular. Moderatörlüğünü Asuman Büke Kafaoğlu’nun yaptığı panele 10-A sınıfından Defne T., 10-C sınıfından Hande Sena Y., 10-D sınıfından Okyanus Pera D. katıldı. Okulumuz öğrencileri verilen tema çerçevesinde «Yer Demir Gök Bakır» romanından hareketle yazdıkları bildirileri dinleyicilerle paylaştılar.

Ardından öğrencilerin hazırladığı resim ve tasarım sergisinin açılışına geçildi. 10-B sınıfından Ege S. ve 10-C sınıfından Duru H. de katkı sağladığı sergide çeşitli okullardan gelen Yaşar Kemal eserleriyle ilgili çalışmalar, afiş, resim ve tasarımlar sergilendi.

Yaşar Kemal Vakfının «Öğretmen Buluşmaları» çatısı altında gerçekleştirdiği bu anlamlı töreninin ardından, gençlerin Yaşar Kemal’e ve eserlerine gösterdikleri ilgi, eserleriyle kurdukları güçlü bağ bir kez daha usta yazarın gençlere edebiyatı sevdirme konusunda ne kadar başarılı olduğunu gösterdi.