français | Türkçe

giriş

Notre Dame de Sion Orkestrası

17 Mart 2009, 20:00

| Konser , Herkese açık

Oda Orkestrası : Solist şef Orçun Orçunsel ile saygın ulusal ve özel orkestralardan gelen 21 müzisyenden oluşan bir topluluk.

Fransız Kültür Merkezi iş birliği ile

Program:

Leopold Mozart: Oyuncak Senfonisi

Maurice Ravel: Kaz Ana

* I. Pavane de la Belle au bois dormant

* II. Petit Poucet

* III. Laideronnette, Impératrice des pagodes

* IV. Les entretiens de la Belle et de la Bête

* V. Le jardin féerique

Ara

Camille Saint-Saëns: Hayvanlar Karnavalı

ORÇUN ORÇUNSEL hakkında

1985 yılında Istanbul’da doğdu. 4 yaşında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’na girerek, iki sene öğrenim gördü.

1994’te girdiği Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı’ndan iki defa sınıf atlayarak Zeynep Yamantürk’ün sınıfından 2004’te mezun oldu.

Kompozitör Ali Darmar ve Prof.Ayşegül Sarıca ile çalışmalarının yanı sıra dünya çapındaki piyanist ve pedagog Stephen Kovacevich, Thomas Yee ve Hanry Faures’in çalıştaylarına katılarak sanatçılardan büyük ilgi gördü. 1.Uluslararası Ferdi Ştatzer-Lilly Ştatzer Piyano yarışmasında teşvik ödülü; 7.Uluslararası Trakya Üniversitesi Genç Müzisyenler Piyano Yarışmasında ikincilik; Kıbrıs’ta düzenlenen 1.Uluslararası Beşparmak Piyano Yarışmasında da üçüncülük ödüllerini aldı.

Özellikle Bach’ın eserlerine yaklaşımıyla ilgi çekti. Ayrıca Maurice Ravel’in “La Valse-Poeme choregraphique” eserini piyanoya uyarlayan sanatçı, bu çalışmasıyla İdil Biret, Karl-Heinz Kammerling, Stephen Kovacevic gibi dünyanın önde gelen sanatçılarından övgü topladı.

Piyano dışında kompozisyon çalışmaları yapmaktadır. 2007 yılında İzmir Dokuz Eylül Senfoni Orkestrası ile Bach: iki keman konçertosu, Mozart: Klarinet konçertosu, Vivaldi: Fagot Konçertosu, ve Marcello: Obua konçertosunu yönetti.

Şehir Tiyatroları’nın Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde sahnelediği, Yalçın Tura’nın Leyla ile Mecnun müzikalinin şef yardımcılığını yaptı ve birkaç temsili yönetti. Aynı yıl, Avusturya Liseliler Vakfı tarafından verilen burs ile Salzburg yaz akademisine giderek Karl-Heinz Kammerling ile çalışmıştır. Halen, MSGSÜ Devlet konservatuarı’nda Prof.Gürer Aykal ile orkestra şefliği çalışmaktadır.

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi Veli / Bilgi E-OKUL web-mail