français | Türkçe

giriş

Notre Dame de Sion Lisesi Fransızca tiyatro kulübünün ortak eseri Fit

Bu yıl NDS’nin Fransızca tiyatro kulübü üçü de lisenin Fransızca tiyatro öğretmeni olan Fabienne Alıinok, Pauline Rives ve Pierre-Yves Dupuy tarafından sahnelenen baştan başa kendi eseri olan bir oyun ortaya koydu.

Kulübün 15 üyesi olan Derin Şengiray, Beril Gündüz, Egemen İşcan, Deniz Ceren Uzun, Aras Yazgan, Ata Sayin, Zeynep Güvenilir, Deniz Yardimci, Selin Solak, Ata Efes, Yeliz İncesular, Ece Özbal, Dora Özal, Alara Aşkinoğlu ve Yasemin Bilgiç, salon sporu konusu etrafında yapılan doğaçlamalardan oluşan çalışmalarını sundular.

Vestiyerlerden koşu bandına, yoga dersinden zumba dersine, bir spor kompleksinde rastlanan türden komik ve sosyolojik bir insan karışımını canlandırmış oldular.
Çırak oyuncuların her biri, tekrarlanan durumlar aracılığıyla kendi karakterini geliştirdi.

Tüm katılımcılara bu renkli, tüm salonu eğlendiren ve bizlere yetişmekte olan sporcular olarak da hitap eden gösteri içinoyuncularımızı tebrik ediyoruz.

Oyun 16 Mayıs 2016’da, biri sabah liseli arkadaşlarına, diğeri akşam, velilere olmak üzere iki kez oynandı. Temsil sonrası her bir oyuncuya teşekkür olarak birer sertifika verildi.

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi Veli / Bilgi E-OKUL web-mail