Notre-Dame de Sion Fransız Lisesi Sunum ve Bilgilendirme Toplantıları

Her yıl kayıt döneminde, Notre-Dame de Sion Fransız Lisesinde 5 yıllık bir lise deneyimi yaşamayı hedefleyen, 8. sınıfı bitirip LGS’ye girecek olan öğrencilere ve velilerine yönelik olarak okulun eğitim sisteminin, akademik ve sosyal olanaklarının, kariyer planlama çalışmaları ile üniversite başarılarının tanıtıldığı bilgilendirme toplantıları düzenlenmektedir.

Toplantıların bir kısmı okulda bir kısmı ise çevrimiçi olarak gerçekleşir.

Okulda düzenlenen toplantılarda idareci, öğretmen ve öğrencilerinin katkılarıyla gerçekleştirilen 30 dakikalık sunumun ardından, öğrenci/veli adaylarının soruları yanıtlanır. Ardından öğrenci/veli adayları gruplara bölünerek okul turuna katılmaktadırlar. Çevrimiçi sunumlarda okul gezisinin yerini video ve fotoğraflı tanıtım almaktadır.

Toplantı tarihleri ve kayıt formları Mayıs 2023 itibariyle internet sitemizde yayınlanacaktır.

Bu toplantılar çerçevesinde hazırlanan bilgilendirme sunumunu aşağıda bulabilirsiniz:


Notre-Dame de Sion Fransız Lisesi olarak tüm aday öğrenci ve velilerine başarılı bir sınava hazırlık, sınav ve kayıt dönemi dileriz.

Sorularınız için 0212 219 16 97 ve 0212 231 26 16 numaralı telefonlardan Öğrenci İşleri’ni arayabilir veya ndskayit@nds.k12.tr adresine elektronik posta gönderebilirsiniz.