français | Türkçe

giriş

Rus Ezgileri Resitali

14 Nisan 2011, 20:30

| Konser , Bilet: 60TL

Bu konser, Cüzzamla Savaş Derneğinin desteklediği ailelerin çocuklarına okuma bursu verilmesi amacıyla düzenlenmiştir.

Biletler (60TL) , 1 Nisan’dan itibaren Notre Dame de Sion Fransız Lisesi girişinde satışa sunulacaktır.

Total ve L’Oréal katkısı ile

***

Nadya Serdyuk, Mezzo soprano

Sergueï Gavrilov, Piyano

Program:

Rus Ezgileri Resitali

1. İlkbahar Yeni Başlıyordu (A.K.Tolstoï)

2. Bilseydim (A.K.Tolstoï)

3. Serenat « Nereye uçuyorsun, kuş gibi ? » (E.Tiourketi, trad. A.Gontcharova)

4. Sorma (J.W.von Goethe, trad. A.Strugovshikova)

5. Çılgın Geceler (A. Apuhtin)

6. Çifte Rondo (P. Collin)

7. Barışma (N.Scherbin)

8. Gün Hüküm Sürmekte mi ? (A. Apuhtin)

1. Çiçek Gibi Güzelsin, Çocuğum (H.Heine, trad. A.Plecheev)

2. Rüya (H.Heine, trad. A.Plecheev)

3. Gizli Gecenin Sessizliğinde (A.Fet)

4. Seviyorum ve Hüzünlüyüm (Chevtchenko, trad. A.Plecheev)

5. Seni Bekliyorum (M.Davidova)

6. Hüzünlü Gece (I.Bunin)

7. A.de Musset’den Şiir Kesidi ( trad.A.Apuhtin)

8. Irmaktaki Zambak (H.Heine, trad. A.Plecheev)

9. Hüzünlenme (A.Apuhin)

10. İlkbaharın Suları (F.Tioutchev)

Nadya SERDYUK

NADYA SERDYUK
Mezzo soprano
Uluslararası « Glinka »Şan Yarışmasında (1995), Uluslararası « Rimsky-Korsakov » Genç Opera Sanatçıları Yarışmasında (1998) ve Uluslararası « Elena Obraztsova » Genç Opera Sanatçıları Yarışmasında (1999) Birincilik ödülü sahibidir.

1997’de Moskova Konservatuvarından mezun olan Nadya Serdyuk, solistlik kariyerine Yeni Moskova Operasında başlar. 1998’de Mariinsky Tiyatrosu Genç Şarkıcılar Akademisine kabul edilir ve 2007’de tiyatronun opera sanatçısı kadrosuna girer.

Nadya Serdyuk 33 opera rolüne hakimdir ve repertuvarında Bach’ın Magnificat’sı ; Mozart’ın, Verdi’nin ve Saint-Saens’ın Requiem’leri; Beethoven’in Dokuzuncu Senfonisi bulunmaktadır.

Mariinsky Tiyatrosu ile turneye çıkan Nadya Serdyuk, sanatını New York (MET), Londra (Royal Opera House, Covent Garden), Paris (Théâtre du Châtelet), Milano (La Scala), Washington (Kennedy Center), Tokyo, Madrid (Teatro Real), Amsterdam ve Baden-Baden sahnelerinde icra etmiştir.

Nadya Serdyuk ; Valery Gergiev, Gianandrea Noseda, Yuri Bashmet, Esa-Pekka Salonen, Michael Tilson Thomas gibi önde gelen orkestra şefleriyle çalışmıştır.

Plakları : l’Amour des Trois Oranges, Thaïs, Le Requiem de Mozart.

Sergueï Gavrilov

Serguei Gavrilov Rusya’nın Taganrog şehrinde doğdu. Kichinau’da Moldovya Devlet Konservatuvarında piyano eğitimi aldı. Uzmanlığını, solist ve Prof. Voyçehovski’yle beraber "eşlik eden" olarak yaptı. Buna ek olarak orkestra yöneticiliği dersleri de aldı. Mezuniyetten önce Serguei Gavrilov Moldovya Devlet Operasına "korepetitör", mezuniyetten sonra ise Rusya Krasnoyark Opera ve Bale ’sine "Baş Korepetitör" olarak davet edildi.

1981’den 1989’a kadar Moldovya Devlet Filarmoni Orkestrasında solist olarak çalıştı.1989 da Romanya Devlet Operası tarafından organize edilen, Cluj Napoca’daki (Romanya) Korepetitör Yarışmasını kazandı. Daha sonra, hem Romanya Devlet Operasında “Baş Korepetitör”,hem de aynı şehirde bulunan Macaristan Operasında ’’korepetitör’’ olarak çalıştı.

Serguei Gavrilov 1991’de İstanbul Devlet Opera ve Balesine ’’korepetitör’’ ve orkestra şefi olarak davet edilerek Eylül 2010’a kadar burada çalıştı. 2007 Eylülünde Haliç Üniversitesi Konservatuvarında piyano ve ’’korepetitör’’ öğretmeni olarak da çalışan Gavrilov, 1997’den beri eşlik ettiği İstanbul Avrupa Korosuna Eylül 2010’da Şef olarak atandı.

Sanatçı, birkaç kez Rafael Concerts prodüksiyonlarında "eşlik eden" olarak davet edildi.

Serguei Gavrilov, İstanbul’daki Uluslararası “Leyla Gencer” Şan Yarışmasında da daimi "eşlik eden" olarak çalışmaktadır.

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi Veli / Bilgi E-OKUL web-mail