NDS öğrencisi Egemen İşcan’ın hazırlayıp sunduğu “TUHAF” adındaki illüzyon gösterisi

8 Haziran günü öğrencimiz Egemen İşcan NDS’de tüm seviyelere yönelik olarak, adı “TUHAF” olan ‘telepati ve önsezi’ temalı bir illüzyon gösterisi yaptı.

Egemen yaklaşık 40 dakika süren bu seneki gösterisine kendi “tuhaf uğraşı” olarak adlandırdığı yeteneğini sergileyerek başlıyor. Gösterinin başında sahneye çıkan 5 adet seyircinin çizdikleri resimlerin kime ait olduklarını başarıyla bulan Egemen, gösteri boyunca öğrencilerin aklından tuttukları sayıları ve kelimeleri açıklamakla kalmıyor, sahnedeki bir öğrenciyle nabızlarını eşitleyerek “telepatik bir bağ” kuruyor ve o kişiyle ilgili oldukça ilginç tahminlerde bulunuyor. En sonundaysa gösterinin başından beridir sahnede durmakta olan soru işaretli zarfı açıp içinden çıkan tahmini seyircilere göstererek şaşırtıcı bir şekilde gösterisini sonlandırıyor.

Aslında “TUHAF”, Notre Dame de Sion’da sunulan ilk illüzyon gösterisi değil. Uzun süredir hile, telkin, psikoloji ve illüzyonu birleştiren “mentalizm” alanıyla yakından ilgilenen sihirbazımız geçen sene hazırladığı “Sherlock Holmes” adındaki sahne gösterisiyle de seyircileri etkilemişti.

Kendisi, bu alanda edindiği bilgilerini “insanları kandırmak için değil fakat insanlara hiçbir şeyin imkansız olmadığını göstermek ve onları bir anlığına da olsa içinde bulundukları, sorumluluklarla dolu olan bu sıradan dünyadan koparıp farklı bir dünyada oldukları hissini vererek alışılmadık bir deneyim yaşatmak için” kullandığını söylüyor.

Öğrencimizi bu alandaki emeklerinden dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.