NDS’nin Interact Pera Kulübü

Mayıs 2017’den itibaren, NDS, Interact Pera adıyla yeni bir kulübe sahip oldu. İstanbul’da Fransızca konuşan genç Rotaryenlerden oluşan bu ilk kulübü (Interact) kurma önerisi, NDS’ye, Pera Rotary Kulüp Başkanı Françoise Özdilek ve bir diğer üyesi tarafından yapılmıştı.

Okul yönetimiyle yapılan birkaç görüşmeden sonra, NDS’nin Sosyal Yardım Kulübü bünyesinde böyle bir kulüp kurma kararı alındı. Gencecik gönüllü öğrencilerden oluşan 9 üye, Interact Pera’nın etkinliklerini uzun yıllar sürdürme sözü verdi.

7 Haziran’da, lise öğrencileri Okul Müdürü Yann de Lansalut eşliğinde, Pera Rotary Kulübü’nün Pera Palas’taki toplantısına davet edildiler. Bu vesileyle, Interact’a Rotary Kulübü’ne Üyelik Şartı takdim edildi.

Haziran ortasında, Interact üyeleri Maçka Parkı’nda sokak hayvanlarına yemek dağıttılar.

30 Eylül’de ise, Interact Başkanı Duygu Morten ve bir üyesi Benan Yavuz (her ikisi de 10 E öğrencisi) «Rotary Yeni Liderlerini Arıyor» başlıklı bir programa katıldılar.

Sosyal Yardım Kulübü’ndeki arkadaşlarının yardımıyla, Interact üyeleri, 19 Ekim’de NDS Gösteri Salonu’nda besteci ve piyanist Wassim Soubra ve neyzen Ali Tüfekçi tarafından verilecek konser için bilet satışını üstlenecekler. Ayrıca bu gece boyunca, yeni bir etkinliği finanse etmek üzere, farklı ürünlerin satışıyla ilgili bir stand da açacaklar.