NDS’nin “Incorrigibles” adlı öğretmen grubu öğrencilerine iki konser verdi

NDS’nin, Pauline Rives, Ajda Ahu Giray, Hélène Köroğlu, Sinead Holohan, Lionel Bansard, Romain Cavet, Veysel Işıklı ve Walid Zekri olmak üzere, sekiz öğretmenden oluşan “Incorrigibles” grubu, 20 Mart’ta öğrencilere ve tüm meslektaşlarına harika iki konser verdi.

Bu grup geçtiğimiz yıl da vardı ancak NDS’den ayrılan meslektaşları için şarkılar oluşturan Lionel, Pauline ve Romain olmak üzere sayıca daha azdı.

“Incorrigibles” grubu, son altı aydır haftada iki saatlik prova yaparak Frankofoni etkinlikleri ve “Seyahat defteri” teması çerçevesinde bir müzik ve şarkı dizisi oluşturdu.

Önerdikleri Balad geldikleri veya bir müddet yaşadıkları ülkelere göre oluşturulmuştu. Böylece izleyiciler Fransa, Küba, İspanya, Mısır, Portekiz, Slovakya, Mali, Finlandiya, İrlanda, İsrail, Tunus ve son olarak Türkiye’de yolculuk yapma olanağı buldular.

Öğretmenlerimiz sırayla söz konusu ülkelerin dilini ve bunun yanı sıra müzik aksesuarlarını da kullanarak tarz değiştirdiler. Bazıları şarkılara göre farklı aletler çalarak bir müzik ziyafeti sundular.

Okul Müdürü Yann de Lansalut tüm grubu verdikleri bu güzel ve nitelikli konser için kutladı.