NDS mezunları öğrencilere yurt dışı üniversite yaşamlarını anlatıyor

22 Aralık’ta NDS, 2015 mezunlarından olup eğitimlerine yurt dışında devam eden 9 öğrenciyi yeniden görme mutluluğunu yaşadı.

Mezunlarla, Notre Dame de Sion’dan diplomalarını aldıktan sonra aynı tür bir yolu izlemeyi düşünen öğrenciler arasında bir buluşma düzenlendi.

Arda Genç (Northwestern, Illinois), Yasemin Bitlis (Tufts, Massachusetts), Can Özger (Ramapo, New York), Murat Erdem (Babson, Massachusetts), Bera Aksay (Purdue, West Lafayette), Yasemin Biçer ve Serra Özdaş (McGill, Montreal) Lara Ergenekon (King’s College, Londra), Berk Aksakal (Eindhoven, Hollanda) hem kaldıkları ülkenin, hem de okudukları üniversitenin özelliklerini anlattılar. Ardından da arkadaşlarının sorduğu çok sayıdaki soruyu yanıtladılar.

Ayrıca, 3’ü de NDS 2015 mezunu; Menton’da Siyasal Bilgiler okuyan Şilan Yüce, Bordeaux’da Tıp fakültesi 1. sınıf öğrencisi olan İrem Çarpar ve Montpellier’de Mimarlık 1. sınıfta okuyan Bihter Oğralı, aynı gün bir Fen sınıfının öğrencileriyle buluştular. Her üçü de Fransa’daki eğitimlerini çok olumlu olarak anlattılar.