NDS’de sanatçı Walid Farouk dört sınıfa atölye çalışması yaptırdı

10B, 10D, 10E ve 10F sınıfları, hâlen NDS sanat galerisinde açık olan “Duyuların Haritacılığı” sergisi ve lise öğrencilerinin gerçekleştirmiş olduğu seyahat defteri projesi çerçevesinde, sanatçı Walid Farouk ile atölye çalışması yaptı.

NDS’de görsel sanatlar öğretmeni olan Walid Zekri’nin Medyatek ile birlikte düzenlediği bu çalışma üç aşamada gerçekleşiyor. İlki geçen haftaydı ve öğrencilerin sergiyi keşfetmelerini sağladı. Sergi sorumlusu Anne Baradel ile Walid Farouk onlara sergilenen eserleri açıklamalı olarak gezdirdi.

Ardından sanatçı, öğrencilerin yalnız ya da ikili gruplar hâlinde hazırlamış oldukları gerçek ya da hayali çeşitli seyahat defterlerini inceledi. Bundan sonra ise ikinci aşamayı anlattı.

Bu ikinci aşamada her bir öğrenci İnternet’ten çözünürlüğü yüksek haritalar bulacak ve bunlar yolculuk yaptıkları yeri canlandıracak. Bu haritalardan biri seçilerek öğrencilerin yüzlerine yansıtılacak ve -sanatçının sergilediği birkaç örnekte olduğu gibi - bu şekildeki resmi çekilerek öğrencilerin seyahat defterine eklenecek.