NDS’de Walid Farouk ile Neslin Değişen Sesi öğrencilerine dört atölye çalışması

Neslin Değişen Sesi 3. sınıf öğrencileri bu yıl 6. sınıftan arkadaşlarıyla hayalî kartpostallar gerçekleştiriyor. Bu kartpostallar Tayland’a, İtalya’ya ve Grönland’a giden gezginlerin bloglarını inceledikten sonra, onların ne gibi kartpostallar gönderebileceğini hayal ederek gerçekleştiriliyor.

Böylece ilkokul öğrencileri kartın ön yüzünü resimliyor, ortaokul öğrencileri de arkasına metnini yazıyor.

Bu proje çerçevesinde 3. sınıflardan ve 6. sınıflardan ikişer sınıf Notre-Dame de Sion Lisesinin Galerisinde şu anda sergisi devam eden Walid Farouk tarafından düzenlenen iki atölye çalışmasına katıldı.

Sanatçı çalışmalarını anlattıktan sonra öğrenciler, her biri yüzüne harita yansıtılarak fotoğraf çektirdiği bir sanat çalışmasına katıldılar. Ayrıca fotoğraf çekmeyi de öğrenmeye başladılar. Ardından öğrenciler okullarına kartpostala basılan birer fotoğraflarıyla döndüler.

İkinci atölye çalışması NDS’nin Sergi Salonunda yapıldı. Sergi sorumlusu dokümantalist Anne Baradel’in düzenlediği eğlenceli bir etkinlik sayesinde öğrenciler, şu anda yolculuk haritaları konusunda sergisi devam eden ikinci bir sanatçı olan Mathias Poisson’un çalışmalarını da görmüş oldular.