français | Türkçe

giriş

NDS’de «Victor Hugo Doğululuklar, Şiirler ve Resimler» sergisinin açılışı

NDS, 31 Mart 2016’da, Galeri’sinde sunduğu «Victor Hugo Doğululuklar, Şiirler ve Resimler» adlı yeni serginin açılışını yaptı.

Açılışa Belçika’nın İstanbul Başkonsolosu Henri Vantieghem ve eşi, İstanbul Fransız Kültür Merkezi Müdürü Matthieu Bardiaux ve kültür dünyasının çok sayıdaki temsilcisi katıldı.

Lise Müdürü Yann de Lansalut ve Türk Müdür Başyardımcısı Suzan Sevgi ziyaretçileri sıcak bir şekilde karşıladıktan sonra Victor Hugo’nun Doğululuklar derlemesini ve genelde pek bilinmeyen resimlerini tanıttılar.

Notre Dame de Sion Fransız Lisesi Medyatek sorumlusu Anne Baradel yönetimindeki sergi, Victor Hugo’nun daha yirmi yedi yaşındayken basılan Doğululuklar adlı şiir kitabından seçmeler ve yazarın çeşitli tekniklerle gerçekleştirdiği resimlerinden bir seçki sunmaktadır. Bu resimlerin asılları Paris Millî Kütüphanesinde, yine Paris’teki Maison Victor Hugo’da ve Villequier’deki Vacquerie-Victor Hugo Müzesinde bulunmaktadır.

Bu önemli kültür etkinliğinin hazırlanmasında Profesör ve akademisyen olan Delphine Gleizes, Franck Laurent, Florian Rodari ve Nami Başer’in büyük katkısı olmuştur.

Sergi 1 Nisan – 5 Haziran tarihleri arasında (Pazar günleri hariç) her gün saat 11.00-18.00 arası, gösteri ve konser geceleri ise saat 20.00’ye kadar gezilebilir.

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi Veli / Bilgi E-OKUL web-mail